MENU
zdravy-zivot

Keď neviete, čo variť: 6x RECEPT na ľahkú a zdravú večeru z 3 ingrediencií

6 nápadov na zdravú večeru
Zdravý život

Keď neviete, čo variť: 6x RECEPT na ľahkú a zdravú večeru z 3 ingrediencií

Vyskúšajte 6 nápadov na zdravú a chutnú večeru. Sú nenáročné a potrebovať na ne budete len 3 suroviny. Prípadne ešte soľ, korenie a olej.

Brokolicová quesadilla

Večera vhodná pre deti s viac ako plnou porciou zeleniny.

Broccoli,Corn,Zucchini,Quesadilla,On,A,Dark,Wood,Background.,TheBroccoli,Corn,Zucchini,Quesadilla,On,A,Dark,Wood,Background.,The
Zdroj: Shutterstock

Potrebujeme:

  • 3/4 pohár brokolice (môže byť aj mrazená)
  • 1 celozrnná tortilla
  • 50 g strúhaného čedaru

Postup: 

Brokolicu uvarte a nakrájajte na kúsky. Na polovicu tortily rozložte uvarenú brokolicu a navrch položte čedar. Tortilu preložte a ohrejte krátko na panvici, kým sa syr neroztopí a tortilla nebude na oboch stranách zlatohnedá. 

VIDEO tip z kuchyne Zdravia: 

Recepty na ďalšej strane...

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Znamenajú väčšie bolesti v ľavom boku obličkovú koliku? Čo s tým?

Silné bolesti v ľavom boku môžu znamenať renálnu koliku. A vo vašom prípade to tak aj bolo. Drobný kamienok prechádzal močovodom, ktorý sa ho silnými bolestivými sťahmi snažil pretlačiť až do mechúra. Keď kamienok zostúpil k mechúru, začal ho dráždiť. To ste pociťovali ako stály pocit na močenie. Kamienok ste vymočili a tým sa problém vyriešil. Nateraz. Podľa skúseností je ale šanca, že sa vám objaví ďalší kamienok do päť rokov, až 50%. Je vhodné doplniť ďalšie vyšetrenia, aby sme vedeli, prečo kamienok v obličke vznikol. Niektoré kamene vznikajú kvôli anatomickým pomerom, inokedy sa jedná o zlé stravovacie návyky či nesprávne fungovanie metabolizmu. Čo sa týka vyšetrenia moču, prítomnosť baktérií vôbec nemusí súvisieť s vašimi ťažkosťami a s močovými kameňmi. Moč by vám mal určite skontrolovať urológ.

čítať viac

Dcérka má horúčku, kŕče a opuchnutý členok. Môže to byť vážne?

Bolesť a/alebo opuch kĺbov je u detí bežným klinickým symptómom širokého spektra chorôb, od benígnych stavov až po závažné stavy vyžadujúce okamžitú intervenciu. Môže sa objaviť ako výsledok prirodzeného rastu a vývoja dieťaťa. Opuch kĺbu, bolesť a horúčka sú často sprievodným javom aj rôznych respiračných a tráviacich ochorení. Tieto príznaky sa ale môžu vyskytovať aj pri iných ochoreniach. Reumatické ochorenie sa prejavuje vo forme horúčky a bolesti kĺbov zápästia, lakťa, členka či kolena. Artritída náhle začína horúčkou, potom sa objavuje opuch kĺbu, bolesť pri pohybe, bolestivé pocity pri dotyku. Odporúčam vyšetrenie u všeobecného lekára pre dorast, ktorý na základe diagnostických kritérií zváži, či je nutné vyšetrenie v ambulancii detského reumatológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor