MENU
zdravy-zivot

Super rýchly RECEPT na cestoviny z jednej panvice. Jednoduchšie to už nejde!

One,Pot,Pasta,Dish,Seeing,From,Above
Zdravý život

Super rýchly RECEPT na cestoviny z jednej panvice. Jednoduchšie to už nejde!

Spoznajte najjednoduchší spôsob na prípravu chutných cestovín. Nešpiňte si riad. Špagety i omáčku pripravťe v jednej panvici.

Potrebujeme: 

 • 200 g špagiet
 • 200 g cherry paradajok, prekrojených na polovicu
 • 100 g baby špenátu
 • 1 menšia cibuľa, nakrájaná nadrobno
 • 3 strúčiky cesnaku, nakrájaných nadrobno 
 • hŕsť listov bazalky, nasekaných nahrubo
 • 2 lyžice olivového oleja
 • 50 g strúhaného parmezánu
 • soľ, mleté čierne korenie

Postup: 

Zdroj videa: [email protected]

 1. Do veľkej hlbokej panvice dáme cherry paradajky, špenát, cibuľu, cesnak, bazalku a špagety. Na vrch pokvapkáme olivový olej a dochutíme soľou a korením.
 2. Do panvice nalejte 4 šálky vriacej vody alebo zeleninového či kuracieho vývaru, privedieme k varu. Varíme 8-10 minút na miernom ohni  a občas premiešame kliešťami, kým sa tekutina takmer neodparí a nevytvorí sa omáčka.
 3. Panvicu odstavíme a cestoviny posypeme parmezánom a čerstvou bazalku. Môžete podávať. Dobrú chuť!

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Znamenajú väčšie bolesti v ľavom boku obličkovú koliku? Čo s tým?

Silné bolesti v ľavom boku môžu znamenať renálnu koliku. A vo vašom prípade to tak aj bolo. Drobný kamienok prechádzal močovodom, ktorý sa ho silnými bolestivými sťahmi snažil pretlačiť až do mechúra. Keď kamienok zostúpil k mechúru, začal ho dráždiť. To ste pociťovali ako stály pocit na močenie. Kamienok ste vymočili a tým sa problém vyriešil. Nateraz. Podľa skúseností je ale šanca, že sa vám objaví ďalší kamienok do päť rokov, až 50%. Je vhodné doplniť ďalšie vyšetrenia, aby sme vedeli, prečo kamienok v obličke vznikol. Niektoré kamene vznikajú kvôli anatomickým pomerom, inokedy sa jedná o zlé stravovacie návyky či nesprávne fungovanie metabolizmu. Čo sa týka vyšetrenia moču, prítomnosť baktérií vôbec nemusí súvisieť s vašimi ťažkosťami a s močovými kameňmi. Moč by vám mal určite skontrolovať urológ.

čítať viac

Dcérka má horúčku, kŕče a opuchnutý členok. Môže to byť vážne?

Bolesť a/alebo opuch kĺbov je u detí bežným klinickým symptómom širokého spektra chorôb, od benígnych stavov až po závažné stavy vyžadujúce okamžitú intervenciu. Môže sa objaviť ako výsledok prirodzeného rastu a vývoja dieťaťa. Opuch kĺbu, bolesť a horúčka sú často sprievodným javom aj rôznych respiračných a tráviacich ochorení. Tieto príznaky sa ale môžu vyskytovať aj pri iných ochoreniach. Reumatické ochorenie sa prejavuje vo forme horúčky a bolesti kĺbov zápästia, lakťa, členka či kolena. Artritída náhle začína horúčkou, potom sa objavuje opuch kĺbu, bolesť pri pohybe, bolestivé pocity pri dotyku. Odporúčam vyšetrenie u všeobecného lekára pre dorast, ktorý na základe diagnostických kritérií zváži, či je nutné vyšetrenie v ambulancii detského reumatológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor