MENU
zdravy-zivot

Kávičkári, strážte sa. 12 hrozivých príznakov, že to s kofeínom preháňate

Kávička nadovšetko? Aj najlepší priateľ sa môže obrátiť proti vám.
Zdroj: Shutterstock.com

Súvisiace témy

Zdravý život

Kávičkári, strážte sa. 12 hrozivých príznakov, že to s kofeínom preháňate

Jedna či šesť denne? To, či je váš počet káv akurát, prezradia veci, ktoré sa vám dejú s telom!

Nedáte na svojho miláčika dopustiť? Čo si budeme hovoriť, je to závislosť! Aj keď príjemná a podľa viacerých výskumov zdravá. No len ak poznáte mieru – tú svoju. Množstvo tolerovaného kofeínu je u každého iná. Aj preto sme pre vás pripravili prehľad signálov, ktoré vás na priveľa kávy upozornia. Podľa štúdií vám hrozia už pri presiahnutí 400 gramov kofeínu denne! Kedy zbystriť pozornosť? ►►►

Pokračovať Ďalej (1/13)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Chcel som dať na vyrážky tekutý púder. Prečo sa už na kiahne nemá používať?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Lieky sa nemajú zapíjať perlivými minerálkami. A neperlivými môžem?

Čo sa týka perlivých nápojov, bublinky tvorí oxid uhličitý, ktorý znižuje pH vody a okysľuje ju. Toto zníženie môže mať vplyv na rozpustenie a vstrebanie tabliet. Samotné bublinky môžu tiež svojou aktivitou urýchliť rozpúšťanie tabliet, čo nemusí byť vždy žiadúce.

Väčším rizikom však môže byť zapíjanie liekov minerálnymi vodami – bez ohľadu na to, či sú perlivé. Minerálne vody totiž obsahujú rozpustené soli vápnika, horčíka, železa a iných látok, ktoré reagujú s viacerými liekmi, ako napríklad s niektorými antibiotikami, liekmi na štítnu žľazu alebo na Parkinsonovu chorobu. Preto je potrebné postupovať pri užívaní liekov podľa inštrukcií v príbalovom letáku alebo zapíjať lieky čistou vodou, či už balenou stolovou alebo z vodovodu. Taká voda neobsa­huje žiad­ne prímesi, ktoré by mohli ovplyvniť účinok lie­kov. Zapamätajte si, lieky treba zapíjať čistou vodou.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor