MENU
zdravy-zivot

Káva, bublinky a cvičenie?! 5 prekvapivých vecí, ktoré radikálne sťažujú chudnutie

Myslíte to s chudnutím vážne? Tak nerobte banálne chyby.
Zdravý život

Káva, bublinky a cvičenie?! 5 prekvapivých vecí, ktoré radikálne sťažujú chudnutie

Niekedy je menej viac. Skúste sa prestať potiť vo fitku a behať večer po meste plnom výfukových plynov.

Káva

 

Stimuluje nervový systém, urýchľuje telesné funkcie a znižuje hladinu cukru v krvi, čo ocenia cukrovkári. Avšak, ak hladina krvného cukru klesne náhle, mozog začne dramaticky volať po jedle. Pocit hladu tak trvá dlhšie a zjete obvykle viac ako potrebujete.Stimuluje nervový systém, urýchľuje telesné funkcie a znižuje hladinu cukru v krvi, čo ocenia cukrovkári. Avšak, ak hladina krvného cukru klesne náhle, mozog začne dramaticky volať po jedle. Pocit hladu tak trvá dlhšie a zjete obvykle viac ako potrebujete.
Stimuluje nervový systém, urýchľuje telesné funkcie a znižuje hladinu cukru v krvi, čo ocenia cukrovkári. Avšak, ak hladina krvného cukru klesne náhle, mozog začne dramaticky volať po jedle. Pocit hladu tak trvá dlhšie a zjete obvykle viac ako potrebujete.
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Na jazyku sa mi už dlhší čas tvoria prasklinky. Čo by to mohlo byť?

Za prasklinami či ryhami na jazyku sa môže skrývať veľa príčin. Niektorí pacienti majú na jazyku viacero trhlín – aj hlbokých. Sklon k popraskanému jazyku môže byť vrodený, ale pomerne častou príčinou je „geografický“ či „mapovitý“ jazyk. Papily – malé hrbolčeky na povrchu, sa vyhladia a vytvoria „mapu“. Zmeny na jazyku však môžu odrážať aj systémové ochorenie, ochorenie tráviaceho traktu, alergické ochorenie, problémy so zubami alebo nedostatok vitamínov či minerálov. V prípade podozrenia na imunoalergiologickú príčinu robíme celkové vyšet renie a posúdenie celého organizmu, fyzikálne vyšet renie, odbery krvi a výtery. Nezriedka sa v praskline či ryhe zachytia organizmy, ktoré spôsobujú zápalové zmeny. Dôležitá je preto hygiena ústnej dutiny a čistenie jazyka. Stretli sme sa s prípadmi, že väčšie problémy než prasklina spôsobili pacientom nevhodné prostriedky ústnej hygieny, presnejšie ich zložky, na ktoré boli precitlivení. Dôkladné vyšetrenie je preto nutnosťou.

čítať viac

Čaká ma odstránenie polypu krčka maternice. Ako dlho trvá práceneschopnosť?

Uvedené výkony je možné vykonať naraz alebo samostatne – postupne za sebou s tým, že sa najprv odstráni polyp abtorquáciou a následný výkon sa urobí až po obdržaní výsledku histologického vyšetrenia polypu. Abtorquáciu menšieho polypu je možné vykonať aj ambulantne bez narkózy a bez práceneschopnosti, väčšie polypy so širšou stopkou je potrebné odstrániť v celkovej anestéze v zariadení jednodňovej chirurgie, stačí jedeň deň voľna po zákroku. Laservaporizácia nie je z hľadiska vnímania pacientky a rekonvalescencie náročný výkon, pacientka môže ísť domov v deň zákroku eventuálne na druhý deň. Záleží od zariadenia, v ktorom sa vykonáva.

Všeobecne platí, že dĺžka práceneschopnosti môže byť aj pri rovnakých výkonoch rôzna, záleží na veku pacientky, celkovom zdravotnom stave, respektíve pridružených ochoreniach, hmotnosti, rýchlosti hojenia, druhu a náročnosti práce pacientky a podobne. Tieto faktory by mal zhodnotiť lekár vrámci poučenia pred výkonom. Práceneschopnosť predpokladám v dĺžke niekoľkých dní.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor