MENU
Zdravý život

Zbohom jojo efekt! Stačí dodržať 2 obyčajné veci a kilá sa viac nenalepia

2. Nájdite si správnu diétu

Oveľa lepšia ako krátkodobá diéta je dlhodobá zmena stravy, pri ktorej telu stále dodávate všetky potrebné živiny. Vyhnete sa tak nielen jojo efektu, ale aj cravingom, ktoré, ako je známe, dokážu rýchlo otriasť motiváciou. Pestrá a vyvážená strava zahŕňa napr.

  • komplexné sacharidy nájdete napríklad v zemiakoch, fazuli, quinoa a celozrnných výrobkoch
  • bielkoviny – vo vajciach, hydine, rybách, strukovinách a mliečnych výrobkoch
  • zdravé tuky napríklad v avokáde, olejoch ako repkový alebo olivový olej alebo vlašské orechy
  • ovocie a zelenina
  • orechy a semienka
  • dostatočný pitný režim (aspoň 2 litre denne)
SPÄŤ
2/4
ĎALEJ

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor