MENU
zdravy-zivot

Jesť viac a schudnúť?! 5 vecí, ktoré musíte VŽDY dodržať a kilá pôjdu dole

Young,And,Cute,Woman,Eating,Grapes,At,The,Table,Full
Zdravý život

Jesť viac a schudnúť?! 5 vecí, ktoré musíte VŽDY dodržať a kilá pôjdu dole

Chudnúť a pritom nehladovať? Dá sa to. Dôležité je dodržať týchto 5 zásad.

Zo všetkého najviac záleží na tom, aké potraviny a nápoje konzumujete. Ak si správne vyberiete, môžete toho zjesť cez deň naozaj veľa a ručička na váhe pôjde dole. Zaujal vás takýto spôsob chdunutia? Dôležité je dodržať nasledujúce zásady: 

1. Viac zeleniny

Do jedálneho lístka zaraďte viac zeleniny. Najlepšia je rôznorodosť a pestrosť chutí. Napríklad tekvicová poliveka má minimum kalórií a pizza z karfiolu je v porovnaní s tou z múky neporovnateľne diétnejšia a stále rovnako chutná. Môžete ju zjesť bez výčitiek a línii neublížite.

Základné pravidlo znie, pridajte zeleninou do všetkých jedál, do ktorých to ide. Hodí sa do cestovinových šalátov, rizota či ako súčasť prílohy k mäsu. Svoje porcie dávkou zeleniny zdvojnásobíte, ale energetická hodnota veľmi neporastie. 

Pokračovať Ďalej (1/5)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Idem na hormonálny profil. Môžeme sa ďalej snažiť o dieťa alebo mám počkať na výsledky?

V prípade riešenia nepravidelnej menštruácie je potrebné zistiť, či pacientka chce otehotnieť alebo nie. Dôležité je tiež zistiť, či už bola tehotná bola a ako dlho sa jej nedarí otehotnieť. Ak je to viac ako 6 mesiacov, postupuje sa podľa algoritmu riešenia sekundárnej sterility. Dôležitým parametrom je aj vek ženy, so stúpajúcim vekom schopnosť otehotnieť klesá. Únava a pocit na zvracanie sú veľmi nešpecifické príznaky a môžu byť prejavom aj iného zdravotného problému. Je potrebné ich riešiť najprv u praktického lekára, ktorý vylúči ochorenia tráviaceho traktu. Príčina takzvaného missed abortion – zamĺknutého potratu sa zväčša nezistí. Ak otehotniete, je už nepravidelnosť v menštruačnom cykle bezpredmetná, teda nevidím dôvod s otehotnením čakať. Výsledky hormonálneho profilu budú dôležité v prípade, že sa vám otehotnieť nepodarí.

 

čítať viac

Môže dlhý pobyt v tmavšej miestnosti spôsobiť zhoršenie zraku?

V 54 rokoch by Váš brat ešte nemal mať sivý zákal. Sivý zákal vzniká vo vyššom veku ako prejav starnutia. U mladších vzniká v dôsledku užívania niektorých liekov. Pacienti so sivým zákalom však vidia skôr neostro, zahmlene. To ako to popisujete, že brat vníma a vidí pred sebou akoby hmlu, môže byť prejavom  starnutia sklovca. Vtedy pacient občas vidí akoby cez hmlu, občas vidí rôzne lietajúce zákaly. Určite neoslepne, ak ho nedostanete k lekárovi. Ak by to však bolo možné, tak ho časom nechajte vyšetriť u oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor