MENU
zdravy-zivot

Jesenná očista: 10 potravín vyženie z tela zápal. Sedmičku určite vyskúšajte!

Healthy,Food,Clean,Eating,Selection:,Fruit,,Vegetable,,Seeds,,Superfood,,Cereal,

Súvisiace témy

Zdravý život

Jesenná očista: 10 potravín vyženie z tela zápal. Sedmičku určite vyskúšajte!

Niektoré potraviny majú pre náš organizmus očistný charakter. Ak ich zaradíte do svojho jedálnička, vyženiete z tela všetky škodliviny. Niektoré máte určite doma!

1. Červená repa

Červená repa je nielen sezónna zelenina na jeseň, ale taktiež sa podieľa na regenerácii organizmu. Je významným antioxidantom, podporuje imunitu a peristaltiku čriev. Obsahuje betaín, ktorý blahodárne pôsobí na trávenie. Priaznivo ovplyvňuje činnosť pečene, stimuluje vylučovanie tráviacich štiav a pomáha metabolizmu a tráveniu.Červená repa je nielen sezónna zelenina na jeseň, ale taktiež sa podieľa na regenerácii organizmu. Je významným antioxidantom, podporuje imunitu a peristaltiku čriev. Obsahuje betaín, ktorý blahodárne pôsobí na trávenie. Priaznivo ovplyvňuje činnosť pečene, stimuluje vylučovanie tráviacich štiav a pomáha metabolizmu a tráveniu.
Zdroj: Shutterstock

Červená repa výborná sezónna zelenina, ktorá sa podieľa na regenerácii organizmu. Je významným antioxidantom, podporuje imunitu a peristaltiku čriev. Obsahuje betaín, ktorý blahodárne pôsobí na trávenie. Priaznivo ovplyvňuje činnosť pečene, stimuluje vylučovanie tráviacich štiav a pomáha metabolizmu a tráveniu.

Pokračovať Ďalej (1/11)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Synček v noci kašle a vracia. Nikto nám nevie pomôcť

Nepíšete, ako dlho stav u vášho syna trvá, či mu predchádzalo nejaké nachladnutie alebo sa zrazu v noci objavil kašeľ s vracaním. Kašeľ je dôležitým diagnostickým príznakom, ktorý upozorňuje na to, že niečo sa v tele deje. Ja by som myslela na tri veci. Ako prvú na začínajúcu astmu, teda zvýšenú reaktivitu priedušiek. Niekedy je kašeľ jediným príznakom astmy. Vyskytuje sa najmä v noci a spúšťa ho často cvičenie, alergia, prechladnutie či studený vzduch. Po druhé by mohlo ísť o gastroezofageálny reflux, teda vrátenie obsahu žalúdka do pažeráka. V ležiacej polohe obsah zateká do priedušiek a vyvoláva kašeľ. Vhodné je gastroenterologické vyšetrenie. A po tretie netreba zabúdať na čierny kašeľ hlavne pri neočkovaných deťoch. Obvodný lekár odoberie krv na sérologické vyšetrenie. Toto infekčné ochorenie vyvoláva baktéria a je potrebné začať čím skôr antibiotickú liečbu. Dieťa aj po zvládnutí akútnej infekcie kašle aj niekoľko mesiacov.

čítať viac

Mám vysoký tlak a problémy so srdcom. Je riziko dať sa očkovať proti covidu?

Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 má len málo kontraindikácií, podobne ako očkovania proti iným vírusovým ochoreniam. Liečená hypertenzia medzi ne nepatrí. Je dôležité pravidelne užívať lieky, aby hodnoty tlaku boli v norme. Samozrejme, po podaní akejkoľvek očkovacej látky môže dôjsť k zmene hodnôt, je preto potrebné, aby ste si po očkovaní merali tlak krvi častejšie, aspoň jeden- až dvakrát denne.

Nepíšete, aké problémy so srdcom máte, ale predpokladám, že aj tie sú liečené alebo sledované u špecialistu. Podobne ako pri hypertenzii – ani  porucha rytmu srdca nie je prekážkou na vykonanie očkovania. Ak máte obavy, poraďte sa so svojim všeobecným lekárom alebo špecialistom.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor