MENU
zdravy-zivot

Jeseň odštartujte zmenou jedálnička. Energiu prinavrátia zdravé sezónne tipy

Nemusíte sa vzdať zeleniny, ktorá vám pomáha udržať štíhlu líniu. Zmeňte len spôsob prípravy a upravte chute.
Zdravý život

Jeseň odštartujte zmenou jedálnička. Energiu prinavrátia zdravé sezónne tipy

Zabudnite na studené šaláty. Jedlo vás musí zahriať, inak budete zbytočne maškrtiť.

S nástupom jesene sa so zmenou počasia menia aj chute. Aby vás neprepadla únava, zmena nálad či dokonca choroba, zmeňte doterajšie stravovacie návyky. Pretože chladnejšie počasie si prirodzene žiada zmenu jedálnička. Potrebujete zahriať a studený šalát či svieži melón to jednoducho nedokážu. O nával energie sa v tele postarajú sezónne tipy!

Čítajte aj: Nedajte rakovine šancu s koreninami a bylinkami. Stačí štipka a z jedla bude liek!

Stop maškrtám

Cítite to prirodzene aj sami. Kým šaláty, ktoré ste celé leto milovali, a množstvo šťavnatého ovocia vás zásobovalo vitamínmi, zmenou počasia sa náhle všetko zmení. Telo si samo podvedome pýta, čo potrebuje. Ak by ste ostali pri studenom jedle, hrozilo by vám niekoľko problémov. Telo by si chýbajúce teplo a energiu vynahrádzalo zbytočným maškrtením. Nevhodnou stravou si dokonca môžete oslabiť organizmus, ktorý by bol náchylnejší na prechladnutie. Ak neviete, kde začať, skúste sa inšpirovať chutnými sezónnymi jedlami.  

Čítajte tipy na zdravé jesenné stravovanie ►►►

Pokračovať Ďalej (1/7)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Syn nevypije nič, čo je bez cukru. Kedy sa mu to odrazí na váhe?

Pravdou je, že už konzumácia pollitra sladených nápojov vedie k ďalším negatívnym dopadom na zdravie, lebo zvyšuje riziko vzniku cukrovky, zvýšenej hladine trigklyceridov v krvi a teda aj srdcovocievnych ochorení. U mladých ľudí, ktorí sú aktívni a športujú nemusí nutne konzumácia sladených nealkoholických nápojov viesť k nadváhe či obezite. Častokrát je ich pitie aj spoločensky podmienené, najmä v kolektívoch mladých ľudí, ktorí často obľubujú aj energetické nápoje. Skúste syna motivovať konzumovať skôr ochutené minerálky a samozrejme stále platí, čo doma nie je sa nezje a nevypije.

čítať viac

Môže byť dcérka v noci taká hladná?

Myslím, že to od nej chcete priskoro. Nepíšete, či spíte v jednej miestnosti alebo v jednej posteli, či dojčíte, alebo nie. Myslím si, že hladná určite nebude, vyžaduje si skôr vašu prítomnosť. Prvé tri roky života od nich nemôžete očakávať dokonalý spánkový režim. Rodičia sa však snažia, aby dieťa prespalo celú noc čím skôr, sú nervózni, keď sa im to nedarí a to všetko potom prenášajú na svoje deti. Spánku dieťatko nemusíte učiť. Pomôcť mu zaspať a zabezpečiť pokojný spánok ale môžete. Dieťa vyžaduje počas spánku blízkosť niektorého z rodičov. Odstráňte z jeho blízkosti zbytočné rušivé vplyvy, Vypnite televíziu, uberte na množstve podnetov, choďte viac do prírody. Dieťa sa pred spánkom potrebuje uvoľniť, zbaviť emócií. Vôbec nie je na škodu, ak si pred spánkom i poplače, avšak vo vašej prítomnosti, nie osamote. Nepohoda medzi matkou a otcom takisto na dieťa nepôsobí najlepšie. Veľmi dôležitá je pravidelnosť, teda chodiť spať v rovnakom čase. Ak nič nepomáha, zoberte dieťa k sebe do postele a spite spolu. Tak to funguje všade v prírode.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia