MENU
zdravy-zivot

Jednoduché a rýchle: KOLÁČE do 30 minút, po ktorých sa len tak zapráši!

Delicious,And,Easy,Blueberry,Cake,Sprinkled,With,Powdered,Sugar
Zdravý život

Jednoduché a rýchle: KOLÁČE do 30 minút, po ktorých sa len tak zapráši!

Domáci koláčik je to najlepšie, čo môžete svojej rodine po chutnom obede ponúknuť. Vyskúšajte niektorý z rýchlych receptov.

Dobrý nedeľný obed by mal ukončiť lahodný dezert. Máme pre vás pár inšpirácií.

Kefírový koláč s broskyňami

Blueberry,Apricot,Brownie,Cheesecake,With,Icing,SugarBlueberry,Apricot,Brownie,Cheesecake,With,Icing,Sugar
Zdroj: Shutterstock

Potrebujete

  • 150 g olej
  • 1 ks vajcia
  • 2 lyžice rum
  • 2 lyžice kakao
  • 250 ml kefír
  • 200 g cukor múčka
  • 350 g polohrubá múka
  • 2 lyžičky jedlá sóda
  • 1 plechovka broskyňového kompótu

Postup

Vajcia, olej a cukor vyšľaháme, potom primiešame kefír, kakao, rum, sódu a nakoniec múku. Cesto nalejeme na vymastený a múkou vysypaný plech, poukladáme na kocky nakrájané broskyne a pečieme v predhriatej rúre na 200 ° C asi 15 minút. Ešte teplý kefírový  koláč s broskyňami posypeme práškovým cukrom.

VIDEOtip z kuchyne Zdravia 

Ďalšie inšpirácie na nedeľné koláčiky nájdete vo FOTOgalérii
Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám cystu na vaječníkoch, ktorú vraj stačí sledovať. O čo ide?

Problematika cýst vaječníkov je komplikovanejšia, ako sa možno zdá, nakoľko vo vaječníku môže vznikať, v porovnaní s inými orgánmi, veľké množstvo rôznych nádorov. Jednak sú to nepravé nádory vaječníka, takzvané retenčné cysty, častá je folikulárna cysta, ďalej luteálna, korpusluteálna,  endometroidná a parovariálna cysta.

Cystickú zložku majú často aj benígne, teda nezhubné nádory. V prípade, že pacientka je vo fertilnom veku, teda máva pravidelné menštruácie, pomerne častá je folikulárna cysta, ktorá vzniká z neprasknutého folikulu. Pacientka väčšinou nemá žiadne ťažkosti a cysta sa diagnostikuje pri preventívnej gynekologickej prehliadke. Väčšinou si nevyžaduje liečbu a ultrazvuková kontrola sa odporúča po 2-3 mesiacoch.

Pri diagnostikovaní patologického nálezu, respektíve zistení odchýlky od normy, lekár vysvetlí pacientke o aký problém ide a aké sú možnosti riešenia. Ak pacientke nie je niečo jasné, je potrebné pýtať si vysvetlenie od lekára, ktorý ju vyšetril. Je to nepochybne lepšie, ako neskôr hľadať odpovede na internete. Tie môžu byť nepresné a na niektorých fórach až zavádzajúce.

čítať viac

Trápi ma krvácanie ďasien, môžem ísť na dentálnu hygienu?

V prípade, že máte paradentózu, mali by ste chodiť na dentálnu hygienu pravidelne. Je to veľmi dôležitá súčasť jej liečby. Na dentálnej hygiene vám dôkladne zuby vyčistia, poradia, akou technikou ich doma čistiť, ako sa o ne starať, prípadne aké preparáty používať. Určite neváhajte a vyhľadajte dentálnu hygieničku čo najskôr.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor