MENU
zdravy-zivot

Najlepšie potraviny proti NÁDCHE. Tento trik vás zachráni pred cesnakovým zápachom!

Happy,Machine,With,Garlic,In,Hand,Smiles,And,Shows,Thumb
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Najlepšie potraviny proti NÁDCHE. Tento trik vás zachráni pred cesnakovým zápachom!

Ak vás prepadla nádcha a uprednostňujete domácu liečbu, upravte si stravu. Nechcete okolo seba šíriť cesnakový zápach? Bol by v tom čert, aby aj proti tomu neexistoval účinný trik.

Do jedálnička si pridajte koreniny, čili papričky, zázvor, cibuľu a iné osvedčené potraviny.

Recepty na hrdlo

Keď vás už škriabe v hrdle, kloktajte vlažnou slanou vodou alebo do nej nakvapkajte rastlinnú tinktúru či kvapky z lekárne. Proti kašľu pomáha cibuľový odvar. Osvedčené je céčko, či už vo forme čerstvo vytlačenej citrónovej šťavy, šumivých tabliet, alebo kapsúl, ktoré sa môžu kombinovať so zinkom. Zázraky robí propolis, najlepšie od včelára.

Nedáte dopustiť na cesnak?

Strúčik nepohryzte, ale nakrájajte ho na drobné kúsky a tie zapite čajom. Nebude ho z vás cítiť. Pite veľa tekutín, napríklad lipový, šalviový či zázvorový zápar. Môžete si ich ochutiť citrónom a medom, ak naň nie ste alergickí. Med však nekvapkajte do horúceho nápoja, znehodnotili by ste jeho antibakteriálne účinky.

Garlic,Tea,With,GarlicGarlic,Tea,With,Garlic
Zdroj: Shutterstock

Pri intolerancii potravín 

„Ľudia s potravinovými intoleranciami by mali byť opatrní pri domácich receptoch s chrenom, mätou, citrónom, cesnakom, eukalyptom a ďalšími potravinami,“ varuje imunológ Martin Lešťan.

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor