MENU
zdravy-zivot

Priberanie a TIETO zdravotné riziká hrozia z rýchleho jedenia. Prestaňte s tým!

Hltáte za horúca a narýchlo? Koledujete si o problémy.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Priberanie a TIETO zdravotné riziká hrozia z rýchleho jedenia. Prestaňte s tým!

To, ako rýchlo jete, rozhoduje o vašom zdraví. Pri rýchlom jedení si jedlo neužijete, len naplníte žalúdok. Navyše vám hrozia aj vážne zdravotné komplikácie.

Vyvážená strava

Je základom života a pevného zdravia. Bez jedla by ste neprežili, a preto je pre správne fungovanie organizmu potrebné prijímať dostatok živín a kalórií. Ale ešte dôležitejšie čo konzumujete a v akom množstve, je aj to, ako jete. Pri hektickom živote nestíhate jesť, stravujete sa nepravidelne, chcete ušetriť čas, a čo je horšie, ak sa k jedlu dostanete, tak ho rýchlo nahádžete do seba a pokračujete v rutinných činnostiach. Na jedlo by ste si mali nájsť čas a vychutnať si ho.

Odborníci z Web MD tvrdia, že od začiatku jedenia trvá približne 20 minút, kým váš mozog vyšle signál, že ste sýti. Pokojné jedenie poskytuje dostatok času na spustenie tohto signálu a pocit sýtosti sa premieta do toho, že zjete menej. Pomalé, sústredené jedenie a dôkladné požutie potravy teda prispieva aj k redukcii hmotnosti.

Čo vám hrozí z rýchleho jedenia? ►►►

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžem sa po implantácii umelého kĺbu vrátiť do práce?

Po operácii umelého kolenného kĺbu, odborne TEP, sa môžete bez problémov vrátiť do práce - samozrejme, ak sa nevyskytnú komplikácie. Úplná rekonvalescencia po operácii jedného kolenného kĺbu trvá približne pol roka, ale je to individuálne. Dĺžka závisí od vašej kondície, zdravotného stavu, ako aj od druhu vykonávanej práce. Iné je, keď pracujete z domu a sedíte za počítačom, a iné je, keď pracujete fyzicky.

Ak by ste mali absolvovať aj operáciu druhého kolena, ideálne je naplánovať si ju, až keď sa prvá dolná končatina úplne adapatuje na záťaž, budete mať vypracovaný stereotyp chôdze a svalstvo bude dobre tonizované. Samozrejme, na druhý zákrok musí byť človek pripravený aj po psychickej stránke.

čítať viac

Je pravda, že hrčka na očnom bielku je znamienko alergikov?

Deti aj dorast by mali pravidelne podstupovať preventívnu prehliadku u očného lekára. Môžete ubezpečiť svojho syna, že ho takáto návšteva nebude bolieť. V tomto prípade je však tiež potrebné podstúpiť vyšetrenie zraku. Môže ísť o prechodný jav, ale aj nemusí. V prípade prechodného javu možno podstúpiť symptomatickú liečbu vo forme očných kvapiek. O ich výbere musí rozhodnúť očný lekár. Ak ide o trvalý jav a ak to výsledky dôsledného vyšetrenia umožnia, zvážila by som aj chirurgické odstránenie daných hrčiek.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor