MENU
zdravy-zivot

Jedlo lieči a TIETO potraviny sú dôkazom: Bojujú proti cholesterolu aj vysokému tlaku

Potraviny liečia
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Jedlo lieči a TIETO potraviny sú dôkazom: Bojujú proti cholesterolu aj vysokému tlaku

Niektoré potraviny majú naozaj liečivú silu. Ak budete pravidelne konzumovať paradajky, vajcia, orechy a mnoho ďalších, podporíte vaše zdravie a vyhnete sa mnohým ochoreniam.

1. SRDCE ochránia PARADAJKY

Jedzte paradajky a hladina „zlého“ cholesterolu sa zníži.Jedzte paradajky a hladina „zlého“ cholesterolu sa zníži.
Jedzte paradajky a hladina „zlého“ cholesterolu sa zníži.
Zdroj: Shutterstock

Lykopén v paradajkách pomáha znížiť hladinu LDL „zlého“ cholesterolu a vysoký krvný tlak. Tak pôsobí ako prevencia pred srdcovo-cievnymi ochoreniami a krvnými zrazeninami. Paradajky obsahujú vitamíny B, C, E a K, draslík, zinok, betakarotén a antioxidanty nazývané flavonoidy, ktoré prispievajú k zdraviu vášho srdca a bojujú aj proti rakovine prsníka. Paradajky chutia nastudeno, ale najviac živín z nich vyťažíte, ak ich tepelne upravíte s kvapkou panenského oleja.

Článok pokračuje na ďalšej strane ►►►

Pokračovať Ďalej (1/8)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžem sa po implantácii umelého kĺbu vrátiť do práce?

Po operácii umelého kolenného kĺbu, odborne TEP, sa môžete bez problémov vrátiť do práce - samozrejme, ak sa nevyskytnú komplikácie. Úplná rekonvalescencia po operácii jedného kolenného kĺbu trvá približne pol roka, ale je to individuálne. Dĺžka závisí od vašej kondície, zdravotného stavu, ako aj od druhu vykonávanej práce. Iné je, keď pracujete z domu a sedíte za počítačom, a iné je, keď pracujete fyzicky.

Ak by ste mali absolvovať aj operáciu druhého kolena, ideálne je naplánovať si ju, až keď sa prvá dolná končatina úplne adapatuje na záťaž, budete mať vypracovaný stereotyp chôdze a svalstvo bude dobre tonizované. Samozrejme, na druhý zákrok musí byť človek pripravený aj po psychickej stránke.

čítať viac

Je pravda, že hrčka na očnom bielku je znamienko alergikov?

Deti aj dorast by mali pravidelne podstupovať preventívnu prehliadku u očného lekára. Môžete ubezpečiť svojho syna, že ho takáto návšteva nebude bolieť. V tomto prípade je však tiež potrebné podstúpiť vyšetrenie zraku. Môže ísť o prechodný jav, ale aj nemusí. V prípade prechodného javu možno podstúpiť symptomatickú liečbu vo forme očných kvapiek. O ich výbere musí rozhodnúť očný lekár. Ak ide o trvalý jav a ak to výsledky dôsledného vyšetrenia umožnia, zvážila by som aj chirurgické odstránenie daných hrčiek.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor