MENU
zdravy-zivot

Jediná bylina, ktorá zmierni aj silnú bolesť nervov. Divozel si natrhajte do zásoby

Divozel je veľká majestátna rastlina. Žltými kvetmi kvitne od júna do augusta.

Súvisiace témy

Zdravý život

Jediná bylina, ktorá zmierni aj silnú bolesť nervov. Divozel si natrhajte do zásoby

Aj pre vás sú liečivé bylinky len repík, harmanček či materina dúška? Do zberu iných sa nepúšťate? Ak viete, kde rastie divozel, obohaťte ním svoju domácu lekárničku.

Zber žltých kvetov nie je záležitosť jedného dopoludnia. Kvety sa otvárajú postupne, takže ak každý deň pozbierate desať kvetov z jednej rastliny, o dva týždne ich už máte peknú kôpku. Kvety zbierajte okolo obeda, keď na ne svieti slnko. 

Oplatí sa proti zápalom

Divozel je veľká majestátna rastlina. Žltými kvetmi kvitne od júna do augusta. Sušte ich v dobre vetranej suchej miestnosti. Keď poriadne preschnú, odložte ich na suché tmavé miesto. Zídu sa vám pri liečbe dýchacích ciest. 

Divozel je veľká majestátna rastlina. Žltými kvetmi kvitne od júna do konca augusta.Divozel je veľká majestátna rastlina. Žltými kvetmi kvitne od júna do konca augusta.
Divozel je veľká majestátna rastlina. Žltými kvetmi kvitne od júna do konca augusta.
Zdroj: lsd

 

► zmierňuje: 

  • zápaly priedušiek i pľúc
  • chrapot, 
  • zápal hrtana i hlasiviek
  • bolesť hrdla

uvoľňuje hlieny
zlepšuje vykašliavanie
► Oplatí sa ho piť pri bolestiach nervov a to i takých silných a závažných ako je zápal trojklaného nervu. Zmierňuje i bolesť zubov a uší, ktoré vyvolali nervy. 

Na šálku čaju vám postačí lyžičku sušených kvetov zaliať vriacou vodou. Nechajte odstáť 10 minút a sceďte. Ak si pripravíte silný odvar z troch lyžičiek sušených kvetov, kloktajte ním pri zápaloch v ústnej dutine, boľavom hrdle, strate hlasu, chuti i čuchu. 

Kvety kvitnú postupne, ich zber vám zaberie niekoľko dní.Kvety kvitnú postupne, ich zber vám zaberie niekoľko dní.
Kvety kvitnú postupne, ich zber vám zaberie niekoľko dní.
Zdroj: lsd

Ženy pozor! V čase menštruácie čaj z divozelu nepite, zosilňuje menštruáciu. 

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Na stabilizáciu skoliózy mi do chrbtice dali titánové tyče. Nemali by sa po čase vybrať?

Predpokladám, že operačný zákrok, pri ktorom vám do chrbtice vložili titánové fixačné tyče, ste absolvovali ako trinásť-, štrnásťročná. Podľa mojich výpočtov ich máte v tele už štrnásť rokov! O tom, ako dlho má zostať oporná konštrukcia po operácii v tele, rozhoduje operatér. Vo všeobecnosti platí, že každý cudzí, teda aj kovový materiál, by mal byť po limitovanom čase extrahovaný, teda vybraný z tela. Odporúčam vám čo najskôr navštíviť ošetrujúceho lekára.

Skolióza je vykrivenie chrbtice do strany. Ak nepomáha konzervatívna liečba, teda nosenie korzetu, a aktívna rehabilitácia, a vychýlenie je väčšie ako 35 až 40 stupňov, ortopéd indikuje operačný zákrok, pri ktorom sa do chrbtice vkladajú fixačné tyče. Majú za úlohu vyrovnávať krivku skoliózy. Po skončení rastu nasleduje ďalší zákrok, počas ktorého operatér vyberie z chrbtice opornú konštrukciu. Po druhej operácii by mala opäť nasledovať dlhodobá rehabilitácia a trénovanie bežných návykov.

čítať viac

Mesačná dcérka dýcha v spánku nepravidelne, panikárim!

Nemajte žiadne obavy, u mesačného aj staršieho bábätka je celkom normálne nepravidelné dýchanie počas spánku. Spánok má určité fázy. Keď bábätko zaspáva, očné viečka sa stále chvejú, nepravidelne dýcha. Je uvoľnené, občas sa mykne alebo sa smeje. Dostáva sa len do fázy ľahkého spánku. Ľahko sa prebudí. Ak budeme v uspávaní pokračovať, zistíme, že pravidelne a pokojne dýcha, má uvoľnené svaly, mykanie a naťahovanie sa vytratí. Bábätko prešlo do fázy hlbokého spánku, kedy ho môžeme uložiť do postieľky bez následného prebudenia.  Fáza hlbokého spánku trvá asi hodinu, ľahký spánok, ak prebehne nerušene, len 10 minút.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor