MENU
zdravy-zivot

Je vhodné krémovať si po kúpeli aj intímne partie?

Mydlenie vysušuje pokožku na celom tele.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Je vhodné krémovať si po kúpeli aj intímne partie?

Francúzi pred časom vyvinuli špeciálny krém určený na mužské chúlostivé miesto. Je naozaj vhodné a potrebné natierať si túto časť tela? Aký prípravok sa na to hodí?

Penis je pokrytý kožou, ktorá môže trpieť rovnakým podráždením a suchosťou ako pokožka kdekoľvek inde na tele.

Po sprche tela alebo umývaní si tváre je úplne normálne, že si pokožku hydratujeme, pretože umývanie a hlavne mydlenie je voči koži v podstate agresívny úkon, ktorý ju zbavuje hydrolipidového filmu.

Preto nie je nič čudné na myšlienke zvlhčovať aj pokožku penisu. Najmä preto, že táto pokožka je chudobná na mazové žľazy, ktoré produkujú kožný maz. Ide o tuk, ktorý sa rozptýli na povrchu kože a slúži na jej ochranu. Keďže penis má o tento kožný maz núdzu, jeho koža rýchlejšie vysychá. A kvôli každodennému treniu o spodnú bielizeň môže táto oblasť mužského tela skutočne vyžadovať špeciálnu starostlivosť.

Ak je váš muž náchylný na kožné ochorenia, máva ekzémy alebo má psoriázu, hydratovanie penisu bude pre neho ešte o to prospešnejšie.

Je krém vhodný aj pre obrezaných?

Obriezka ponecháva časť penisu nepokrytú. Žaluď, ktorý po obriezke nie je chránený predkožkou, je citlivejší na podráždenie. Hydratácia obrezaného penisu je teda tiež logická.

Potrebuje penis špeciálny zvlhčovač?

Podľa dermatologičky Marie Estelle Roux z Paríža je na účely ošetrenia pokožky penisu vhodný aj krém na tvár alebo telo, nie je potrebný špeciálny krém určený výhradne na penis. Mal by však mať textúru bližšiu gélu ako ku krému, pre rýchlejšie vstrebanie, a tiež neutrálnu a neagresívnu vôňu, aby nepodráždil žaluď.

Špeciálny krém na penis vyrobený vo Francúzsku, ktorý je prvý svojho druhu, má gélovo-krémovú konzistenciu s mimoriadne jemnou, ľahkou, nemastnou a nelepivou textúrou. Má neutrálne pH a odporúča sa aplikovať vždy po sprchovaní.

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dá sa zelený zákal operovať? Alebo existuje iná liečba?

Zelený zákal, glaukóm, je zákerné očné ochorenie, ktorého nástup človek necíti, nič ho nebolí. Postihuje však zrakový nerv a v prípade zanedbania preventívnych prehliadok a včasnej diagnostiky môže skončiť slepotou. Vyliečiť zelený zákal nie je úplne možné, no progres ochorenia sa dá vhodne nastavenou liečbou výrazne spomaliť. Liečba je konzervatívna formou kvapiek, no ak je táto forma nepostačujúca, je možné podstúpiť aj operačný zákrok. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ani ten nevylieči poškodený zrakový nerv.

čítať viac

Potrebujem povzbudiť pamäť. Aké doplnky a strava je na to dobrá?

Na posilnenie pamäti sú okrem ginka vhodné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. V mozgových bunkách podporujú neuroplasticitu, prenos nervových vzruchov a zvyšujú kognitívne funkcie – pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. V klinických štúdiách bol zaznamenaný aj ich benefit pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby. Omega-3 nenasýtené kyseliny si človek nevie vytvoriť sám a preto ich musí prijímať z potravy. Bohaté na ne sú ryby, orechy, ľanové, konopné, chia semienka a rastlinné oleje. Na podporu funkcie mozgu môžete siahnuť aj po liekoch s účinnou látkou piracetam. Toto liečivo podporuje funkciu mozgových buniek a zvyšuje kognitívne funkcie. Na dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné užívanie týchto doplnkov dlhodobo, tri a viac mesiacov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor