MENU
zdravy-zivot

Jahodový koláč, lievance či zmzlina: RECEPTY na dobrotky, z ktorých nepriberiete!

Ani vy im neviete odolať?
Zdravý život

Jahodový koláč, lievance či zmzlina: RECEPTY na dobrotky, z ktorých nepriberiete!

Fantastické jahodové tipy, ktoré si môžete dopriať bez výčitiek, aj keď práve chudnete.

Vedeli ste, že 8 jahôd obsahuje viac vitamínu C ako 1 pomaranč? A to nie je všetko. Jahody majú asi o polovicu menej cukru ako jablko, o tretinu menej kalórií ako banán a až o polovicu viac vlákniny ako hrozno. Okrem toho sú ideálne aj pri chudnutíi. Obsahujú až 90% tekutín a majú minimum kalórií.

Hneď sa vám zbiehajú slinky na jahodový koláč alebo zmrzlinu? Prečo nie, s týmito receptami si ich môžete smelo dopriať, bez toho aby zanechali stopy na vašich bokoch.

Čítajte aj:Zrazia horúčky, potlačia infekcie. Čo ešte dokážu jahody?

Jahodový koláč s tvarohom

Jahodový koláč s tvarohomJahodový koláč s tvarohom
Jahodový koláč s tvarohom
Zdroj: Shutterstock


Zdroj: Shutterstock

Potrebujeme: 

 • 80 g hladkej špaldovej múky
 • 100 g jemných ovsených vločiek
 • 240 g bieleho jogurtu
 • 100 g tvarohu
 • 3 vajcia
 • 3 PL kokosového cukru
 • 1 PL oleja
 • 2 ČL prášku do pečiva
 • 100 g jahôd

Postup:

 • V jednej miske si zmiešajte ovsené vločky, múku a prášok do pečiva.
 • Do druhej miske si vyšľahajte vajíčka s cukrom, potom pridajte jogurt, tvaroh a olej. Keď je celá mokrá zmes dobre premiešaná, postupne k nej pridávajte za stáleho miešania suchú zmes.
 • Hotové cesto vylejte na malý plech (cca 22x20cm) vystlaný papierom na pečenie. Na vrch poukladáme nakrájané jahody.
 • Pečieme 35 minút na 180 stupňov.
Pokračovať Ďalej (1/3)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia