MENU
zdravy-zivot

Infarkt či mozgová porážka si nevyberajú. Ktoré známe tváre dostihli?

Koho by napadlo, že príťažlivý Luke Perry (vľavo) odíde tak skoro.

Súvisiace témy

Zdravý život

Infarkt či mozgová porážka si nevyberajú. Ktoré známe tváre dostihli?

Infarkt, srdcová či mozgová porážka môžu postihnúť kedykoľvek kohokoľvek. Nevyhýbajú sa ani známym tváram. Ktoré celebrity sa s chorobou popasovali a kto jej podľahol?

Vraví sa, že všetci sme si rovní, ale niektorí sú si rovnejší. Pre bohatých a slávnych ľudí asi naozaj platí druhá časť vety, no pokiaľ ide o zdravie a rovnako tak o choroby, tam nepomôže ani pekná či známa tvár. A tak sa so srdcovými infarktami či mozgovými porážkami pasujú, vyhrávajú aj prehrávajú rovnako verejne neznámi aj známi ľudia, svetové celebrity nevynímajúc. Napríklad títo:

Alain Delon (84)

Alain Delon (84)
Vlani v lete utrpel mozgovú porážku jeden z najznámejších francúzskych hercov. Podľa augustového vyjadrenia jeho syna Anthonyho Delona išlo o „mierne krvácanie do mozgu“ a stav herca sa výrazne zlepšuje. Operovaný bol v Paríži, no keď sa stabilizoval, dcéra Anouchka ho previezla na prestížnu kliniku do Švajčiarska, kde sa zotavuje. Na sociálnej sieti už uverejnil fotografiu, kde s úsmevom ďakuje fanúšikom za množstvo povzbudivých prianí.Alain Delon (84)
Vlani v lete utrpel mozgovú porážku jeden z najznámejších francúzskych hercov. Podľa augustového vyjadrenia jeho syna Anthonyho Delona išlo o „mierne krvácanie do mozgu“ a stav herca sa výrazne zlepšuje. Operovaný bol v Paríži, no keď sa stabilizoval, dcéra Anouchka ho previezla na prestížnu kliniku do Švajčiarska, kde sa zotavuje. Na sociálnej sieti už uverejnil fotografiu, kde s úsmevom ďakuje fanúšikom za množstvo povzbudivých prianí.
Alain Delon (84) Vlani v lete utrpel mozgovú porážku jeden z najznámejších francúzskych hercov. Podľa augustového vyjadrenia jeho syna Anthonyho Delona išlo o „mierne krvácanie do mozgu“ a stav herca sa výrazne zlepšuje. Operovaný bol v Paríži, no keď sa stabilizoval, dcéra Anouchka ho previezla na prestížnu kliniku do Švajčiarska, kde sa zotavuje. Na sociálnej sieti už uverejnil fotografiu, kde s úsmevom ďakuje fanúšikom za množstvo povzbudivých prianí.
Zdroj: Profimedia.sk, Shutterstock

Vlani v lete utrpel mozgovú porážku jeden z najznámejších francúzskych hercov. Podľa augustového vyjadrenia jeho syna Anthonyho Delona išlo o „mierne krvácanie do mozgu“ a stav herca sa výrazne zlepšuje. Operovaný bol v Paríži, no keď sa stabilizoval, dcéra Anouchka ho previezla na prestížnu kliniku do Švajčiarska na zotavenie. Na sociálnej pár týždňov po porážke uverejnil fotografiu, kde s úsmevom ďakuje fanúšikom za množstvo povzbudivých prianí.

Pokračovať Ďalej (1/7)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia