MENU
zdravy-zivot

Posilnite imunitu podľa dátumu narodenia. Čo vám zaberie najlepšie?

September patrí Pannám.
Zdroj: Profimedia
Zdravý život

Posilnite imunitu podľa dátumu narodenia. Čo vám zaberie najlepšie?

Prejedáte sa cesnakom, cibuľou či chrenom a stále vám kvapká z nosa? Možno to nie je TO, čo práve vaša imunita potrebuje!

Baran

Barani, vy máte prednostné právo variť si zázvorový čaj. Pomôže vám proti bolesti hlavy, na ktoré má vaše znamenie predispozíciu. Zázvor pomáha nielen proti virózam a ochoreniam podobným chrípke, ale aj predchádzať závažnejším chronickým zápalom. Koreň zázvoru obsahuje vitamíny A, C a B, minerálne látky a stopové prvky ako vápnik, fosfor, draslík, sodík a horčík a mnoho zlúčenín. Jednou z najzaujímavejších je zlúčenina alfa-pinen, ktorá uvoľňuje hlien v dýchacích cestách. Preto vám zázvorový čaj uľahčí vykašliavanie a jeho vôňa uvoľní zapchatý nos.

Zázvor uľahčuje ťažkosti pri nadúvaní a črevných kŕčoch.Zázvor uľahčuje ťažkosti pri nadúvaní a črevných kŕčoch.
Zázvor uľahčuje ťažkosti pri nadúvaní a črevných kŕčoch.
Zdroj: shutterstock

Pravidelne užívajte zázvor, ak máte problémy so zrážanlivosťou krvi. Tento koreň zabezpečí optimálny prietok cievami a je výbornou prevenciou pred zhlukovaním krvných doštičiek a upchávaním ciev. Ak vám netrávi, pridávajte si trošku zázvoru do každého jedla. Tento koreň totiž obsahuje enzýmy, ktoré podporia trávenie a uľahčia prechod potravy žalúdkom a črevami. Pomôže vám i v prípade, že vás trápia žalúdkové vredy a črevné parazity. Uľahčuje ťažkosti pri nadúvaní a črevných kŕčoch.

Pokračovať Ďalej (1/12)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor