MENU
zdravy-zivot

Ich dokonalé krivky majú JEDNO spoločné. Ktoré cvičenie milujú hviezdy?

Ako si hviezdy tvarujú krivky?

Súvisiace témy

Zdravý život

Ich dokonalé krivky majú JEDNO spoločné. Ktoré cvičenie milujú hviezdy?

Možno pri ňom neschudnete, ale vylepší vám držanie tela a naučíte sa pri ňom dýchať. Vďaka tomu budete vyzerať štíhlejšie i sebavedomejšie.

Vyskúšali ste ho už pilates? Hoci väčšina ľudí objaví až keď ich trápia bolesti chrbta, pozornosť by si zaslúžil oveľa skôr. Výborne si pri cvičení posilníte prevažne vnútorné svaly. Pilates posilní najviac preťaženú driekovú chrbticu, ale aj vyrovná dysbalancie. Je ideálnou prevenciou inkontinencie a osteoporózy i dobrým tréningovým doplnkom aktívnejších športovcov. 

Kedy prídu výsledky?

Výsledky uvidíte, ak budete pilates cvičiť minimálne dvakrát do týždňa. Približne po piatich hodinách zistíte, že sa viac vystierate pri chodení i sedení. Na okolie začnete pôsobiť štíhlejším dojmom. Pilates môžete pokojne kombinovať aj s aeróbnym tréningom. Kto zo slávnych cvičí pilates?

Je mu verná roky

Alessandra Ambrosio oslávila štyridsiatku.Alessandra Ambrosio oslávila štyridsiatku.
Zdroj: Instagram@alessandraambrosio

Brazílska topmodelka a dvojnásobná mamička Alessandra Ambrosiová (40) sa pilatesu venuje roky. Väčšinou ho cvičí pod dohľadom trénera. V jednom z rozhovorov sa priznala, že nemá rada bežiaci pás, radšej sa prejde po čerstvom vzduchu. V tom ako si udržať pekné krivky má jasno, je to kombinácia tvrdého tréningu a zdravého stravovania.

Kto ešte cvičí?

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si mám pri kúpaní chrániť vagínu pred vniknutím vody?

Mnoho žien má  problém s vaginálnou mykózou, ktorú spôsobuje premnoženie kvasiniek v pošve. Vysoké riziko prináša kúpanie v bazénoch, a to nielen verejných. Mykózu totiž nespôsobuje znečistenie vody v bazéne, ale naopak jej čistota, dezinfekcia a chlór.

Po kúpaní v bazéne či v chemicky upravovanej vode odporúčam  používať preventívne čípky alebo vaginálne krémy, ktoré opätovne navodia správne pH v pošve. Odporúčam tiež vyzliecť si po kúpaní mokré plavky, aby na podbruško nepôsobila vlhkosť a chlad.

Na trhu existujú špeciálne navrhnuté tampóny, ktoré sa od klasických líšia. Majú inú štruktúru a sú napustené látkou, ktorá chráni pred infekciou. Vazelínové tampóny sú nasiaknuté lekárskou vazelínou a dezinfekčnou látkou, ktorá zabráni vode dostať sa do vnútra vašich intímnych partií. Ženy sú tak chránené od baktérií a rôznych infekcií.

Počas dovolenky a najmä, ak je žena háklivá na rôzne mykózy či infekcie, môžu vazelínové tampóny používať aj mimo menštruáciu, pre ochranu pred neželaným „ničiteľom“ príjemnej dovolenky. Na zváženie sú probiotické tampóny. Ich základom je schopnosť prispôsobiť sa prirodzenému prostrediu ženskej pošvy, ktoré má kyslejšie pH, vyžaduje prítomnosť laktobacilov, ktoré nás ženy chránia pred baktériami. 

čítať viac

Naša jedenásťročná máva občas výtok z pošvy. Je to bežné?

V predpubertálnom období normálny výtok neexistuje. U dievčat počas dospievania vplyvom hormónov sa mení prostredie pošvy. Žliazky krčku maternice začínajú produkovať hlienový sekrét. Tie vytvárajú kyselinu mliečnu, ktorá premieňa chemické prostredie pošvy z neutrálneho na výrazne kyslé. Kým sa však hormóny a činnosť žliazok „zabehnú“, chvíľu to trvá. Preto býva v puberte  sekrécia hojnejšia ako v dospelosti a môže dráždiť doposiaľ nezvyknutú kožu rodidiel. Toto je jediná výnimka, kedy môžeme výtok označiť za „normálny“. Je číry, páchne kyslo, na spodnej bielizni zanechá bezfarebné škvrny, akoby bola naškrobená. Liečbu netreba, na mieste je zvýšená hygiena. Nie strečové vypasované rifle!

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor