MENU
zdravy-zivot

Hubári, tieto RECEPTY musíte vyskúšať! Lahodné hríbiky 4x inak

Toasted,Sandwich,From,Traditional,Sourdough,Bread,With,Cheese,And,Brown
Zdravý život

Hubári, tieto RECEPTY musíte vyskúšať! Lahodné hríbiky 4x inak

Dusené, varené i opekané. Fantastické recepty, do ktorých môžete pridať huby podľa vášho výberu!

Dusené hríbiky

Fried,Baguette,Slices,With,Mushrooms,,Garlic,And,HerbsFried,Baguette,Slices,With,Mushrooms,,Garlic,And,Herbs
Zdroj: Shutterstock

Potrebujeme:

 • 4 plátky chleba
 • 2 hrste čerstvých húb
 • 2 PL olivového oleja
 • 2 strúčiky cesnaku 
 • 1 menšia cibuľa
 • syr podľa chuti, napríklad parmezán 
 • soľ a korenie
 • petržlenová vňať

Postup: 

 1. Na lyžici olivového oleja opečieme chlebík s oboch strán do chrumkava a potrieme cesnakom. 
 2. Do panvice pridáme druhú lyžicu oleja a posekanú cibuľu. Pridáme nakrájané huby a prudko orestujeme.  Keď plameň stiahneme, huby osolíme a okoreníme. Pridáme cesnak. Ak je potrebné podlejeme troškou vriacej vody. Na záver pridáme nasekanú petržlenovú vňať.
 3. Dusené huby dáme na hrianky a môžeme posypať obľúbeným syrom.
Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mesačná dcérka dýcha nepravidelne, je to normálne?

Nemajte žiadne obavy, u mesačného aj staršieho bábätka je celkom normálne nepravidelné dýchanie počas spánku. Spánok má určité fázy. Keď bábätko zaspáva, očné viečka sa stále chvejú, nepravidelne dýcha. Je uvoľnené, občas sa mykne alebo sa smeje. Dostáva sa len do fázy ľahkého spánku. Ľahko sa prebudí. Ak budeme v uspávaní pokračovať, zistíme, že pravidelne a pokojne dýcha, má uvoľnené svaly, mykanie a naťahovanie sa vytratí. Bábätko prešlo do fázy hlbokého spánku, kedy ho môžeme uložiť do postieľky bez následného prebudenia.  Fáza hlbokého spánku trvá asi hodinu, ľahký spánok, ak prebehne nerušene, len 10 minút.

čítať viac

Zistili mi Crohnovu chorobu. Naozaj je to na celý život?

Áno, liečba Crohnovej choroby je celoživotná a patrí do rúk odborného lekára, ktorý ju podľa aktuálneho stavu riadi a upravuje. Nemusíte sa obávať, na Slovensku je na vysokej úrovni. Pacienti majú už okrem iného k dispozícii aj biologickú liečbu, ktorá výrazne zvyšuje ich šance na normálny život. Musíte však rátať s celoživotnou diétou.

Toto ochorenie spôsobuje zápal v stene tráviacej sústavy. Postihnutá môže byť ktorákoľvek jej časť- vrátane tenkého alebo hrubého čreva, dutiny ústnej, pažeráka a žalúdka. Prejavuje sa najmä hnačkami, niekedy krvavými, a bolesťami brucha. Príznaky sa objavujú aj v ďalších častiach tela: oči - začervenanie a svrbenie, ústa -rany, kĺby - opuch a bolesť, koža - opuchy a iné poškodenia, kosti - osteoporóza, obličky - kamene, pečeň - hepatitída a cirhóza, ale len zriedkavo. Postihnuté môžu byť všetky vrstvy čreva. Úseky zdravého čreva sa môžu striedať s chorými časťami. Ide o takzvané „preskočené“ oblasti. Naproti tomu ulcerózna kolitída sa rozširuje rovnomernejšie a súvislejšie a ovplyvňuje len povrchové vrstvy hrubého čreva. Crohnovu chorobu má v Európe asi milión ľudí. Môže sa vyvinúť v akomkoľvek veku, ale najčastejšie sa začína v období od 15 do 25 rokov. Rovnako postihuje mužov aj ženy. V posledných rokoch sa rozšírila, no príčinu tohto rozšírenia zatiaľ nepoznáme.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor