Hrozí vám nervové zrútenie? Týchto 7 signálov nesmiete podceniť!
Už ste mali dovolenku? Dlhodobý stres a neschopnosť spracovať ho, vedie k zdravotným problémom. Telo vám vysiela signály, aby ste pochopili, že potrebuje vypnúť. Ak ho nepočúvate, doplatíte na to.
Kto z nás nezažil či nezažíva raz menší, inokedy väčší stres? Hoci stres je ochranný mechanizmus, ktorý pomáha zmobilizovať telo a dostať ho do pohotovostného stavu pri hroziacom nebezpečenstve, vo veľkých a pravidelných dávkach ubližuje. Ak neviete relaxovať a stresové situácie ventilovať, máte problém.
Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.
Čo sa týka perlivých nápojov, bublinky tvorí oxid uhličitý, ktorý znižuje pH vody a okysľuje ju. Toto zníženie môže mať vplyv na rozpustenie a vstrebanie tabliet. Samotné bublinky môžu tiež svojou aktivitou urýchliť rozpúšťanie tabliet, čo nemusí byť vždy žiadúce.
Väčším rizikom však môže byť zapíjanie liekov minerálnymi vodami – bez ohľadu na to, či sú perlivé. Minerálne vody totiž obsahujú rozpustené soli vápnika, horčíka, železa a iných látok, ktoré reagujú s viacerými liekmi, ako napríklad s niektorými antibiotikami, liekmi na štítnu žľazu alebo na Parkinsonovu chorobu. Preto je potrebné postupovať pri užívaní liekov podľa inštrukcií v príbalovom letáku alebo zapíjať lieky čistou vodou, či už balenou stolovou alebo z vodovodu. Taká voda neobsahuje žiadne prímesi, ktoré by mohli ovplyvniť účinok liekov. Zapamätajte si, lieky treba zapíjať čistou vodou.