MENU
Zdravý život

Horoskop ZDRAVIA na rok 2022: Pozor na stravu, vzťahy či covid?

BÝK

V roku 2022 je vašou prioritou úprava jedálneho lístka a pravidelný pohyb. Pozor, aby ste sa nepúšťali do športu bezhlavo. Nesnažte sa odbehnúť na prvom tréningu maratón, stačí ak pôjdete svižným tempom na prechádzku. Ak potrebujete „parťáka“, adoptujte si psíka. Tento rok je na to ako stvorený, získate s ním do života viac pohybu, známych a nekonečné množstvo zábavy. V marci sa sústreďte na každý jeden detail. Najmä pri šoférovaní auta, prechádzaní cez cestu. Na nepozornosť by ste mohli doplatiť. Od apríla do septembra si naplánujte lekárske prehliadky: u všeobecného, zubára, gynekológa, a môžete sa objednať i na kolonoskopiu. Tento čas je vhodný aj operačné zákroky. Ak však ide o estetické operácie, pustite sa do nich až keď skončí september. Ešte ste nepodľahli trendu otužovania? Ste na to ako stvorení. Keď milujete plávanie, od prvých júlových dní si choďte aspoň trikrát v týždni zaplávať do jazera. Vydržte v tomto trende až do Silvestra. Základ je nestáť vo vode, ale hýbať sa v nej. V októbri budete musieť byť silní, čaká vás nepríjemná strata. Pozor! Ak vás rozbolí zub, návštevu zubára neodkladajte. Lieky proti bolesti váš stav nezlepšia, iba oddialia riešenie

SPÄŤ
2/12
ĎALEJ

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor