MENU
zdravy-zivot

Horoskop ZDRAVIA na rok 2022: Pozor na stravu, vzťahy či covid?

Šťastný nový rok
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Horoskop ZDRAVIA na rok 2022: Pozor na stravu, vzťahy či covid?

Komu hrozia zlomeniny, komu chrípka a kto tento rok konečne schudne? Kým Barani si na svoju úprimnosť musia dať pozor, u Vodnárov je priam nevyhnutná.

BARAN

Začiatok roka pre vás nebude ideálny. Na každom kroku na vás bude číhať vírus alebo bacil. Nezabudnite výdatne podporovať svoju imunitu stravou. Vo vašom jedálnom lístku by sa mala objavovať cibuľa, cesnak, chren, zázvor, ale i citrusy a jablká. Snažte sa po 19.-tej hodine večernej nič nejesť. S príchodom jari vás čakajú príjemné dni. Snažte sa, čo najviac času tráviť vonku v záhradke alebo na výletoch. Ak chcete začať športovať, urobte tak od 1. apríla. Vtedy vás to neprestane baviť a vydržíte až do konca roka. Navyše schudnete, spevní sa vám telo a budete sa cítiť lepšie. V máji si dajte pozor na neuvážené reči. Nikoho nesúďte, viac počúvajte ako hovorte. Hrozia vám totiž hádky a konflikty, ktoré budete len veľmi ťažko naprávať. Jún, júl a august bude skvelý, ak zmiernite pracovné tempo. Choďte na dovolenku, výlety, turistiku, stretávajte sa s priateľmi, rodinou, grilujte najmä zeleninu a pite dostatok čistej vody. Ak sa definitívne vzdáte presladených nápojov, odrazí sa to na vašom krvnom tlaku. Ak sa v septembri a októbri vyhnete fastfoodom, vyhnete sa aj črevným problémom. Buďte veľmi opatrní v tom, čo zjete. Nekupujte ani polotovary, snažte sa variť doma z čerstvých potravín. Koniec roka sa bude niesť v pohodovom tempe, nepreháňajte to s prácou. Venujte viac času sebe.

Pokračovať Ďalej (1/12)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor