MENU
zdravy-zivot

Horoskop ZDRAVIA na marec: Blíženci pozor na neurózy, Strelci, pozerajte sa pod nohy!

×
Zdravý život

Horoskop ZDRAVIA na marec: Blíženci pozor na neurózy, Strelci, pozerajte sa pod nohy!

Marec vás prinúti rozširovať si obzory vlastnej existencie. Tešíte sa z priateľstva alebo z úspechov v práci. Ale čo vaše zdravie? Postavenie planét prináša zmeny v náladách. Emocionálne pozadie bude mimoriadne nestabilné a zasiahne nejedno znamenie horoskopu. Je načase zresetovať nervový systém.

Baran

Baran bude v marci prekypovať energiou.Baran bude v marci prekypovať energiou.
Baran bude v marci prekypovať energiou.
Zdroj: Shutterstock

Ľudia v znamení barana budú v marci prekypovať energiou. Tak ako sa bude prebúdzať príroda, tak budú Barani cítiť vzostup svojich síl a vytrvalosti. Povrchný postoj k zdraviu môže viesť k nepríjemným následkom. Oplatí sa zájsť na preventívku. Zdravotné problémy môžu byť spôsobené stresom, vlastnou zlostnou povahou, frustráciou a silným odhodlaním dosiahnuť stanovené životné ciele.

Pozornosť by Barani mali venovať hlavne cvičeniu, správnemu spánku a strave, pretože jedlo, ktoré vám síce chutí, nemusí byť vhodné pre váš žalúdok.

Strážte si svoje duševné zdravie, váš sektor samoty a uzavretosti sa v marci aktivuje a potrvá dva a pol roka. Ale vaše pocity sú tu preto, aby vás niečo naučili. Venujte im pozornosť.

Pokračovať Ďalej (1/12)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Mám vysoký tlak, neodnesiem nákup, srdce mi búši. Aké potrebujem vyšetrenia?

Vysoký tlak krvi je potrebné liečiť. To isté platí pri zvýšenej frekvencii srdca. Vaša všeobecná lekárka by vás mala dôkladne vyšetriť a poslať na ďalšie doplňujúce vyšetrenia, ako je ultrazvukové zobrazovacie vyšetrenie prípadne 24-hodinové monitorovanie EKG. Na tieto vyšetrenia vás môže poslať aj špecialista – internista alebo kardiológ. Z praktického hľadiska je však jednoduchšie, ak to urobí lekár prvého kontaktu.

Všeobecná lekárka vám na základe vyšetrení môže predpísať lieky, ktoré zároveň ovplyvňujú tlak aj pulz. Najčastejšie ide o dva, alebo viac kombinovaných liekov. Až na základe výsledkov týchto vyšetrení sa môže vylúčiť spojitosť ďalších zdravotných ťažkostí s poškodením srdca z vysokého tlaku krvi.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor