MENU
Zdravý život

Horoskop Zdravia na máj: Barani v kondícii, Levi unavení

býkbýk
Zdroj: Shutterstock

BÝK

Láska

Čo tak trochu postrčiť svojho životného partnera? Čo keby ste sa odvážili vyprovokovať ho, zviesť ho prekvapením, vybočiť zo stereotypu? Budete kreatívni, znásobíte iniciatívu, aby ste roztopili svoju polovičku. V máji bude vo vašej spálni poriadne horúco. Nezadaní ožijú aj istým šialenstvom v zvádzaní. Nemusí ísť hneď o hlbokú lásku, ale budete mať veľa príležitostí na randenie.

Práca

Pracovné tempo sa môže trochu zrýchliť, ale budete sa vedieť zorganizovať, naplánovať a uprednostniť svoje úlohy. Takže aj napriek ďalšej pracovnej záťaži zostanete v pohode, vyrovnaní a nebudete preťažení. Vyhnite sa začínaniu nových projektov a uprednostnite finalizáciu existujúceho. Čo sa týka vašich financií, budú dobré. Určitým nákupom sa však vyhnite a radšej si ušetrite na letnú dovolenku.

Zdravie

Ak prestanete myslieť na budúcnosť a ťažkosti, dodá vám to novú energiu. Vaše okolie si všimne váš nový pokoj. Uvažujete o tom, že by ste sa venovali nejakému športu? Toto obdobie vás k tomu vyzve. Vyhnite sa však príliš fyzickým či dokonca násilným aktivitám a uprednostnite napríklad jogu. Zapracujete na svojom dýchaní, flexibilite a to je presne to, čo v máji potrebujete.

Rodina

Počas mája bude vašou starosťou váš rodinný život. Budete tráviť viac času v spoločnosti blízkych a uvidíte sa aj s tými, ktorých niekedy zvyknete zanedbávať pre nedostatok času. Bude vo vás trochu nostalgie, ale bez melanchólie. To vám nezabráni stretnúť sa s priateľmi a ísť von. Navyše, vo svojom okruhu priateľov budete hľadať intímne témy rozhovorov. Budete chcieť zdieľanie, citlivú a hlbokú reflexiu.

SPÄŤ
2/12
ĎALEJ

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Mám vysoký tlak, neodnesiem nákup, srdce mi búši. Aké potrebujem vyšetrenia?

Vysoký tlak krvi je potrebné liečiť. To isté platí pri zvýšenej frekvencii srdca. Vaša všeobecná lekárka by vás mala dôkladne vyšetriť a poslať na ďalšie doplňujúce vyšetrenia, ako je ultrazvukové zobrazovacie vyšetrenie prípadne 24-hodinové monitorovanie EKG. Na tieto vyšetrenia vás môže poslať aj špecialista – internista alebo kardiológ. Z praktického hľadiska je však jednoduchšie, ak to urobí lekár prvého kontaktu.

Všeobecná lekárka vám na základe vyšetrení môže predpísať lieky, ktoré zároveň ovplyvňujú tlak aj pulz. Najčastejšie ide o dva, alebo viac kombinovaných liekov. Až na základe výsledkov týchto vyšetrení sa môže vylúčiť spojitosť ďalších zdravotných ťažkostí s poškodením srdca z vysokého tlaku krvi.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor