MENU
zdravy-zivot

Horoskop Zdravia na máj: Barani v kondícii, Levi unavení

Čo priniesol horoskop na máj?
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Horoskop Zdravia na máj: Barani v kondícii, Levi unavení

Čo si pre vás pripravil máj v oblasti lásky, práce, zdravia a rodiny? Bude treba zabojovať o partnera či zamestnanie? Aká bude vaša kondícia?

baranbaran
Zdroj: Shutterstock

BARAN

Láska

Máj bude na poli lásky pokojným obdobím, bez nejakej zvláštnej udalosti. Žiadne šialenstvo pod perinou, žiadny romantický víkend, žiadne nevšedné emotívne prejavy. To vám ale nezabráni užívať si spoločné chvíle a užívať si pokojný každodenný život. Ak ste single, budete mať trochu blues, okúsite dosť osamelosti, ktorá sa vám bude zdať trochu ťažká. Nedovoľte, aby sa k vám dostal pesimizmus a zostaňte otvorení príležitostiam!

Práca

Vaša pracovná motivácia zostane nedotknutá, aj keď už začnete snívať o budúcej dovolenke. Budete tiež cítiť potrebu školenia, túžbu prehĺbiť určité zručností, ktoré sú vlastné vašej profesii. Jedným slovom, budete sa chcieť stať profesionálnejším, zdokonaliť svoje know-how. Neváhajte vyjadriť svoje očakávania svojim nadriadeným. Ideálne by bolo dokončiť tento projekt do leta. Pre uchádzačov o zamestnanie bude v tomto období málo príležitostí. Prečo nezvažujete aj tréning či školenie nových zručností?

Zdravie

Zdravie vás v máji trápiť nebude. Budete vo forme, dokonca v skvelej kondícii a budete sa naďalej udržiavať alebo sa rozhodnete pustiť do fyzickej aktivity, len aby ste si tento stav udržali. Ak navštívite svojho praktického lekára, bude to skôr kvôli očkovaniu s výhľadom na odchod do zahraničia v lete. V opačnom prípade nebudete mať dôvod kontaktovať sa so zdravotníckymi pracovníkmi. 

Rodina a priatelia

Váš spoločenský život bude v máji bohatý na stretnutia. Budete cítiť potrebu rozprávať sa, chatovať, pretvárať svet. Ako rodina, ak máte deti, znásobíte voľnočasové aktivity. Zábavný park, výlety, zábava všetkého druhu, rôzne potešenia si naozaj užijete.

Pokračovať Ďalej (1/12)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dá sa zelený zákal operovať? Alebo existuje iná liečba?

Zelený zákal, glaukóm, je zákerné očné ochorenie, ktorého nástup človek necíti, nič ho nebolí. Postihuje však zrakový nerv a v prípade zanedbania preventívnych prehliadok a včasnej diagnostiky môže skončiť slepotou. Vyliečiť zelený zákal nie je úplne možné, no progres ochorenia sa dá vhodne nastavenou liečbou výrazne spomaliť. Liečba je konzervatívna formou kvapiek, no ak je táto forma nepostačujúca, je možné podstúpiť aj operačný zákrok. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ani ten nevylieči poškodený zrakový nerv.

čítať viac

Potrebujem povzbudiť pamäť. Aké doplnky a strava je na to dobrá?

Na posilnenie pamäti sú okrem ginka vhodné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. V mozgových bunkách podporujú neuroplasticitu, prenos nervových vzruchov a zvyšujú kognitívne funkcie – pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. V klinických štúdiách bol zaznamenaný aj ich benefit pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby. Omega-3 nenasýtené kyseliny si človek nevie vytvoriť sám a preto ich musí prijímať z potravy. Bohaté na ne sú ryby, orechy, ľanové, konopné, chia semienka a rastlinné oleje. Na podporu funkcie mozgu môžete siahnuť aj po liekoch s účinnou látkou piracetam. Toto liečivo podporuje funkciu mozgových buniek a zvyšuje kognitívne funkcie. Na dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné užívanie týchto doplnkov dlhodobo, tri a viac mesiacov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor