MENU
zdravy-zivot

Horoskop Zdravia na máj: Barani v kondícii, Levi unavení

Čo priniesol horoskop na máj?
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Horoskop Zdravia na máj: Barani v kondícii, Levi unavení

Čo si pre vás pripravil máj v oblasti lásky, práce, zdravia a rodiny? Bude treba zabojovať o partnera či zamestnanie? Aká bude vaša kondícia?

baranbaran
Zdroj: Shutterstock

BARAN

Láska

Máj bude na poli lásky pokojným obdobím, bez nejakej zvláštnej udalosti. Žiadne šialenstvo pod perinou, žiadny romantický víkend, žiadne nevšedné emotívne prejavy. To vám ale nezabráni užívať si spoločné chvíle a užívať si pokojný každodenný život. Ak ste single, budete mať trochu blues, okúsite dosť osamelosti, ktorá sa vám bude zdať trochu ťažká. Nedovoľte, aby sa k vám dostal pesimizmus a zostaňte otvorení príležitostiam!

Práca

Vaša pracovná motivácia zostane nedotknutá, aj keď už začnete snívať o budúcej dovolenke. Budete tiež cítiť potrebu školenia, túžbu prehĺbiť určité zručností, ktoré sú vlastné vašej profesii. Jedným slovom, budete sa chcieť stať profesionálnejším, zdokonaliť svoje know-how. Neváhajte vyjadriť svoje očakávania svojim nadriadeným. Ideálne by bolo dokončiť tento projekt do leta. Pre uchádzačov o zamestnanie bude v tomto období málo príležitostí. Prečo nezvažujete aj tréning či školenie nových zručností?

Zdravie

Zdravie vás v máji trápiť nebude. Budete vo forme, dokonca v skvelej kondícii a budete sa naďalej udržiavať alebo sa rozhodnete pustiť do fyzickej aktivity, len aby ste si tento stav udržali. Ak navštívite svojho praktického lekára, bude to skôr kvôli očkovaniu s výhľadom na odchod do zahraničia v lete. V opačnom prípade nebudete mať dôvod kontaktovať sa so zdravotníckymi pracovníkmi. 

Rodina a priatelia

Váš spoločenský život bude v máji bohatý na stretnutia. Budete cítiť potrebu rozprávať sa, chatovať, pretvárať svet. Ako rodina, ak máte deti, znásobíte voľnočasové aktivity. Zábavný park, výlety, zábava všetkého druhu, rôzne potešenia si naozaj užijete.

Pokračovať Ďalej (1/12)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor