MENU
zdravy-zivot

Horoskop ZDRAVIA na jún: Váhy čaká búrlivý mesiac, Vodnári pozor na hypertenziu!

Ukážu hviezdy v júni svoju silu? Kto bude zdravý ako ryba a kto nezvládne enormný stres?
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Horoskop ZDRAVIA na jún: Váhy čaká búrlivý mesiac, Vodnári pozor na hypertenziu!

Jún patrí k najkrajším mesiacom roka. Máte smelé plány, chystáte sa cestovať a tráviť čas v prírode? Pozrite sa, čo si pre vás pripravili hviezdy a buďte pripravení na zmeny.

Baran

BaranBaran
Baran
Zdroj: Shutterstock

Jún bude pre Baranov v podstate mierny, celkový vývoj udalostí bude priaznivý, ale tempo bude pomalé. Ľudia narodení v znamení Barana sa budú snažiť zvýšiť svoj intelekt a obrátiť pozornosť na svoju osobnosť. V druhej polovici mesiaca hviezdy naznačujú viac cestovania, možno pôjde už o skorú letnú dovolenku.

Kariéra a financie vyzerajú byť stabilné, dokonca by vám mohlo priať šťastie a v práci by ste mohli získať zaujímavú finančnú odmenu.

V zdravotnej oblasti môžu ale nastať problémy s trávením a bolesťami hlavy či s dutinami. Dbajte na každodennú hydratáciu a pravidelné cvičenie. Väčší pozor by ste si mali dať na manipuláciu s elektrickými prístrojmi a spotrebičmi.

Vo vzťahoch hrozia hádky súvisiace s vašim egom. Pokiaľ si chcete udržať šťastie, je nevyhnutné, aby ste sa svojmu životnému partnerovi trochu prispôsobili. Možno tým váš vzťah dostanete na vyššiu úroveň.

Pokračovať Ďalej (1/12)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor