MENU
zdravy-zivot

Horoskop zdravia na december: Ryby potrápia obličky, Škorpióni, pozor na kožu!

Čo vás čaká v oblasti vzťahov, zdravia a práce? December je hektický mesiac vo všetkých smeroch.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Horoskop zdravia na december: Ryby potrápia obličky, Škorpióni, pozor na kožu!

Čo vás čaká v oblasti vzťahov, zdravia a práce? December je hektický mesiac vo všetkých smeroch. Planéty si dali zaujímavé rande. Spln mesiaca prinesie nevšedné rozhovory, Jupiter vstupuje do nového obdobia a retrográdny Merkúr nám všetkým na konci roku popletie hlavu.

Spln mesiaca v znamení Blížencov nastane 7. decembra. Bude to príležitosť stretnúť sa s najcennejšími ľuďmi, akých vo svojom okolí poznáte, či už sú to priatelia, alebo ľudia, ktorí vás milujú a inšpirujú. Postavenie planét našepkáva, že to budú rozhovory, ktoré najviac potrebujete.

V decembri odvážnym šťastie praje.V decembri odvážnym šťastie praje.
V decembri odvážnym šťastie praje.
Zdroj: Shutterstock

Planéta šťastia a expanzie Jupiter vstupuje 20. decembra do nového 12-ročného cyklu. Na konci mesiaca nám bude privolávať hojnosť za podmienky, že zosúladíme svoje konanie s tým, čo naozaj chceme. Čiže v znamení „odvážnym šťastie praje!“

Posledné dni v roku si kvôli retrográdnemu Merkúru v Kozorožcovi treba sadnúť a skutočne zauvažovať, čo v ďalšom roku mienite urobiť či vytvoriť.

December a jednotlivé znamenia ►►► 

Pokračovať Ďalej (1/13)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Mám vysoký tlak, neodnesiem nákup, srdce mi búši. Aké potrebujem vyšetrenia?

Vysoký tlak krvi je potrebné liečiť. To isté platí pri zvýšenej frekvencii srdca. Vaša všeobecná lekárka by vás mala dôkladne vyšetriť a poslať na ďalšie doplňujúce vyšetrenia, ako je ultrazvukové zobrazovacie vyšetrenie prípadne 24-hodinové monitorovanie EKG. Na tieto vyšetrenia vás môže poslať aj špecialista – internista alebo kardiológ. Z praktického hľadiska je však jednoduchšie, ak to urobí lekár prvého kontaktu.

Všeobecná lekárka vám na základe vyšetrení môže predpísať lieky, ktoré zároveň ovplyvňujú tlak aj pulz. Najčastejšie ide o dva, alebo viac kombinovaných liekov. Až na základe výsledkov týchto vyšetrení sa môže vylúčiť spojitosť ďalších zdravotných ťažkostí s poškodením srdca z vysokého tlaku krvi.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor