MENU
zdravy-zivot

Horoskop zdravia na apríl: Vodnári, pozor na cievy, Raci, nepodceňte zápal

Aké zdravotné problémy vám v apríli hrozia podľa hviezd?
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Horoskop zdravia na apríl: Vodnári, pozor na cievy, Raci, nepodceňte zápal

Aj na apríl sme pre vás pripravili každomesačný prehľad zdravotných problémov, na ktoré mávate nábeh a ktoré by ste nemali podceniť.

Baran (21. 3. - 20. 4.)

Jarné lúče vám môžu spôsobovať vrásky. Možno prežívate duševne náročné obdobie, no problémy riešite zo zlého konca. Preto nepoľavujú bolesti hlavy a môžu sa zhoršiť aj alergie. Snažte sa byť chvíľu sami a popracovať na svojom sebavedomí. Verte si, že dokážete veľa. Väčšina vašich fyzických ťažkostí má práve psychický pôvod. Jar je ideálny čas na úpravu hmotnosti a zlepšenie zdravia čriev - zaraďte viac jarnej zelenej zeleniny.

Pokračovať Ďalej (1/12)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dá sa zelený zákal operovať? Alebo existuje iná liečba?

Zelený zákal, glaukóm, je zákerné očné ochorenie, ktorého nástup človek necíti, nič ho nebolí. Postihuje však zrakový nerv a v prípade zanedbania preventívnych prehliadok a včasnej diagnostiky môže skončiť slepotou. Vyliečiť zelený zákal nie je úplne možné, no progres ochorenia sa dá vhodne nastavenou liečbou výrazne spomaliť. Liečba je konzervatívna formou kvapiek, no ak je táto forma nepostačujúca, je možné podstúpiť aj operačný zákrok. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ani ten nevylieči poškodený zrakový nerv.

čítať viac

Potrebujem povzbudiť pamäť. Aké doplnky a strava je na to dobrá?

Na posilnenie pamäti sú okrem ginka vhodné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. V mozgových bunkách podporujú neuroplasticitu, prenos nervových vzruchov a zvyšujú kognitívne funkcie – pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. V klinických štúdiách bol zaznamenaný aj ich benefit pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby. Omega-3 nenasýtené kyseliny si človek nevie vytvoriť sám a preto ich musí prijímať z potravy. Bohaté na ne sú ryby, orechy, ľanové, konopné, chia semienka a rastlinné oleje. Na podporu funkcie mozgu môžete siahnuť aj po liekoch s účinnou látkou piracetam. Toto liečivo podporuje funkciu mozgových buniek a zvyšuje kognitívne funkcie. Na dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné užívanie týchto doplnkov dlhodobo, tri a viac mesiacov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor