MENU
zdravy-zivot

Horoskop pre trávenie. Ktoré znamenie najčastejšie potrápi žalúdok?

Bolesť žalúdka

Súvisiace témy

Zdravý život

Horoskop pre trávenie. Ktoré znamenie najčastejšie potrápi žalúdok?

Aká kuchyňa či potraviny sú pre vás ideálne? Zaťažujete si zbytočne žlčník, pečeň alebo žalúdok? Pozrite si svoje znamenie.

Baran

Ste v ustavičnom pohybe a stále sa niekam ponáhľate. Málokedy zostanete na jednom mieste. Tomu prispôsobujete aj stravovanie. Varenie troch chodov nie je pre vás. Skôr oceníte reštauráciu s rýchlou obsluhou a prípravou. Práve preto často skončíte aj vo fast foode. Aj tam sa však dajú nájsť zdravšie alternatívy najmä vo forme šalátov. Vašou slabosťou je žlčník, ale i vznik žlčových kameňov. Pomôžte mu aspoň zdravšou stravou, ktorú ľahšie strávi.

Býk

Vždy ste pripravení pre akýkoľvek kulinársky zážitok. Zmysly u vás pracujú stále naplno a jedlo vnímate ako jeden z hlavných elixírov života. Držať diétu? To je pre vás nemysliteľné. Práve preto si dávajte pozor, čo jete. Aj zážitkové jedenie môže byť zdravé, nemusíte sa sústrediť len na husacie hody. Oplatí sa pozornejšie vnímať, čo máte na tanieri. V opačnom prípade vás potrápi pankreas alebo sa dopracujete k cukrovke.

Pozrite sa, ktoré znamenie horšie tolerujte ovocie? ►

Pokračovať Ďalej (1/11)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžu hemoroidy spôsobovať vlhkosť v spodnej bielizni?

Tento problém je veľmi častý. Ide o infekciu kože, ktorá opakovane vzniká okolo konečníka a často sa prenáša aj na genitálie. Ak poznáme príčinu, vieme túto nepríjemnosť liečiť. V prvom rade je to infekcia kože zo stolice, pomnoženie baktérií potením či nevhodnou bielizňou. Následne je to samoliečba kúpaním, čipkami, podľa rád z internetu a podobne. Po preliečení vzniká samoinfikovanie a postupne rezistencia. Opakované infekcie sú najčastejšie spôsobované vyklenovaním hemoroidálneho tkaniva z konečníka navonok pri zakašľaní, stolici, uvoľnení sa či dvíhaní bremien. Kolobeh je zaručený. Liečba teda patrí výlučne do rúk skúseného chirurga, ktorý sa tomu venuje. Musí byť kombinovaná podľa rozsahu a často je potrebné urobiť aj kultivačné vyšetrenie. Vhodné sú menej invazívne zákroky, ako napríklad ošetrenie laserom.

čítať viac

Má zmysel dávať dieťaťu probiotiká na lepšiu imunitu?

Nie. Myslím si, že už ich nepotrebuje. Ale na druhej strane mu neublížia. Verím, že celý rok ste mu nedávali len jeden druh probiotík, ale striedali ich. Ak nemá problém so stolicou, bolesti bruška, môžete ich vysadiť. Chlapček už má pestrú stravu a verím, že dostatok vitamínov, minerálov a vlákniny v strave.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia