MENU
Zdravý život

Horoskop na máj: Kto si musí dať pozor na respirátor a kto na kliešte?

BÝK

Väčšina mája patrí Býkom (konkrétne od 21. apríla do 20. mája)

O vašom znamení: Planéta Venuša vás predurčuje k životným úspechom a šťastiu. No túžbu po prepychu uspokojí len veľa peňazí a tie bez zdravia nezarobíte. Vaše znamenie ovláda krk a šiju, najcitlivejšími miestami sú nos, hrdlo, hlasivky a uši. Časté infekcie hrdla a priedušiek môžu prerásť v chronický stav. Nachladnutie a kašeľ nepodceňujte, ale ani nepotláčajte silnými liekmi. Máte vyvinutý čuch a oproti ostatným aj oveľa citlivejšiu chuť. Radi a veľa jete a pijete. Trávenie vás síce netrápi, môžete mu dať čokoľvek v tej najbláznivejšej kombinácii, ale práve to je zrada. Bujará konzumácia a nedostatok pohybu zaváňajú obezitou, zvýšeným cholesterolom a ďalšími chronickými problémami. Prirodzene máte sklon k poruchám štítnej žľazy, čo problémy s hmotnosťou umocní. Hrozia vám zápaly mandlí a hrdla, problémy pri prehĺtaní, chrápanie, angína, chrípka, nádcha, kašeľ, zápal priedušiek a choroby hlasiviek. Častejšie sa u vás vyskytujú aj nehody postihujúce hornú časť chrbtice. Ak sa vám nedarí, inklinujete k smútku a depresiám. Horšie na tom vtedy býva aj vaša pleť, vlasy a nechty.

Čo vás čaká v máji 2021:

Veľkou hrozbou pre vás bude prejedanie sa za odmenu, že sa vám darí. Podráždiť si môžete žlčník i pankreas. Ak sa vyberiete s priateľmi na otvorené terasy, vyberajte si miesta v tieni. Hrozí totiž, že budete mať začervenanú pokožku alebo sa na nej objaví drobný výsyp. Ide o najčastejšie prejavy slnečnej alergie, fotosenzitivity. Môže mať však aj podobu splývajúcich, mokvajúcich pľuzgierikov. Objaviť sa môže bez ohľadu na intenzitu slnka. Po výlete na bicykli, relaxovaní záhrade či sedení na terase. Pokojne aj u vyšších fototypov. Najčastejšie prekvapí ženy medzi dvadsiatkou a štyridsiatkou. Zvláštnosťou je, že prejavy môžu vzniknúť hodiny až dni po slnení!

Od 5. do 10. mája nepite studené a bublinkové nápoje. Bude vás z nich bolieť hrdlo.

SPÄŤ
2/12
ĎALEJ

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako odučiť trojročného syna od spoločného spania v posteli?

Mnohé deti spia v spálni s rodičmi, aj keď sú už dostatočne zrelé byť vo svojej vlastnej izbe a posteli. Je pohodlné a príjemné neopustiť rodičovskú posteľ. Presný vek sa nedá určiť. Treba nájsť správny moment, keď bude synček schopný osamostatnenia. Rozprávajte sa s ním o zmenách, ktoré očakávate. Dohodnite sa, od ktorého dňa bude spať samo v posteli. Pred odchodom do postele sa uistite, že dieťa má vytvorené všetky podmienky pre dobrý spánok. Teplý kúpeľ, dobrá knižka a objatie môžu dieťaťu pomôcť rýchlo a ľahko zaspať. Dávajte mu drobné odmeny, napríklad body za to, ak zostane vo vlastnej posteli. Problém môže nastať s príchodom mladšieho súrodenca, ktorý bude spať vo vašej posteli. Starší môže ľahko žiarliť a budete to mať ešte ťažšie. Pomôcť môže viac spoločne stráveného času počas dňa.

čítať viac

Ako často si mám umývať zuby? Môže žuvačka nahradiť čistenie?

Ideálne aspoň dvakrát denne, teda ráno a večer, pričom treba myslieť na to, že to večerné čistenie je kľúčové. Čo sa týka času, správna doba je tá, počas ktorej si dokážete zuby dôkladne vyčistiť. Niekomu stačia 3 minúty, no niektorí ľudia potrebujú 30 minút. Kontrolórom, by mal byť váš jazyk. Po vyčistení zubov si ním prejdite po všetkých plôškach zubov. Ak budú dokonale hladké, je všetko v poriadku. Žuvačka je výborné riešenie, ale hneď po jedle. Neslúži ako náhrada zubnej kefky, pretože zuby nevyčistí, no zneutralizuje pH v ústach, čo je veľmi dôležité.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor