MENU
zdravy-zivot

Horoskop zdravia na máj: Rakom hrozí zranenie, Panny si môžu poleňošiť

Horoskop
Zdravý život

Horoskop zdravia na máj: Rakom hrozí zranenie, Panny si môžu poleňošiť

V máji by väčšina znamení mala pridať na fyzickej aktivite, lebo práve tá je pre upevnenie zdravia nesmierne dôležitá. A keďže je máj lásky čas, pozrite sa aj na záležitosti srdca.

BARAN (21.3. - 20.4.)

V máji budete vedieť, ako sa o seba postarať. Budete kombinovať obdobie aktivít, ktoré prestriedate s obdobiami prechádzok a relaxu. To pomôže ako vašej mysli, tak vašej postave, obe tým dostanete do dobrej formy. Je zbytočné, aby ste prepínali sily v nejakom náročnom športe, takto vám to prospeje lepšie.

Uistite sa, že obmedzujete jedenie nezdravého jedla, ktoré môže byť jedným z primárnych dôvodov zhoršenia sa vášho zdravia. Jedzte hlavne domáce jedlo a zvýšte príjem zeleniny aj ovocia.

Potrápiť vás môže zlá nálada až úzkosť, no nie nadlho. Vyzerá to tak, že buď sa váš už pomerne vlažný či stereotypný vzťah znovu rozhorí vášňou, alebo stretnete niekoho nového. Na každý pád, v oblasti lásky vyzerá byť pre vás máj dosť horúci.

Pokračovať Ďalej (1/12)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám cystu na vaječníkoch, ktorú vraj stačí sledovať. O čo ide?

Problematika cýst vaječníkov je komplikovanejšia, ako sa možno zdá, nakoľko vo vaječníku môže vznikať, v porovnaní s inými orgánmi, veľké množstvo rôznych nádorov. Jednak sú to nepravé nádory vaječníka, takzvané retenčné cysty, častá je folikulárna cysta, ďalej luteálna, korpusluteálna,  endometroidná a parovariálna cysta.

Cystickú zložku majú často aj benígne, teda nezhubné nádory. V prípade, že pacientka je vo fertilnom veku, teda máva pravidelné menštruácie, pomerne častá je folikulárna cysta, ktorá vzniká z neprasknutého folikulu. Pacientka väčšinou nemá žiadne ťažkosti a cysta sa diagnostikuje pri preventívnej gynekologickej prehliadke. Väčšinou si nevyžaduje liečbu a ultrazvuková kontrola sa odporúča po 2-3 mesiacoch.

Pri diagnostikovaní patologického nálezu, respektíve zistení odchýlky od normy, lekár vysvetlí pacientke o aký problém ide a aké sú možnosti riešenia. Ak pacientke nie je niečo jasné, je potrebné pýtať si vysvetlenie od lekára, ktorý ju vyšetril. Je to nepochybne lepšie, ako neskôr hľadať odpovede na internete. Tie môžu byť nepresné a na niektorých fórach až zavádzajúce.

čítať viac

Trápi ma krvácanie ďasien, môžem ísť na dentálnu hygienu?

V prípade, že máte paradentózu, mali by ste chodiť na dentálnu hygienu pravidelne. Je to veľmi dôležitá súčasť jej liečby. Na dentálnej hygiene vám dôkladne zuby vyčistia, poradia, akou technikou ich doma čistiť, ako sa o ne starať, prípadne aké preparáty používať. Určite neváhajte a vyhľadajte dentálnu hygieničku čo najskôr.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor