MENU
zdravy-zivot

Horoskop zdravia na máj: Rakom hrozí zranenie, Panny si môžu poleňošiť

Horoskop
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Horoskop zdravia na máj: Rakom hrozí zranenie, Panny si môžu poleňošiť

V máji by väčšina znamení mala pridať na fyzickej aktivite, lebo práve tá je pre upevnenie zdravia nesmierne dôležitá. A keďže je máj lásky čas, pozrite sa aj na záležitosti srdca.

BARAN (21.3. - 20.4.)

V máji budete vedieť, ako sa o seba postarať. Budete kombinovať obdobie aktivít, ktoré prestriedate s obdobiami prechádzok a relaxu. To pomôže ako vašej mysli, tak vašej postave, obe tým dostanete do dobrej formy. Je zbytočné, aby ste prepínali sily v nejakom náročnom športe, takto vám to prospeje lepšie.

Uistite sa, že obmedzujete jedenie nezdravého jedla, ktoré môže byť jedným z primárnych dôvodov zhoršenia sa vášho zdravia. Jedzte hlavne domáce jedlo a zvýšte príjem zeleniny aj ovocia.

Potrápiť vás môže zlá nálada až úzkosť, no nie nadlho. Vyzerá to tak, že buď sa váš už pomerne vlažný či stereotypný vzťah znovu rozhorí vášňou, alebo stretnete niekoho nového. Na každý pád, v oblasti lásky vyzerá byť pre vás máj dosť horúci.

Pokračovať Ďalej (1/12)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžem sa po implantácii umelého kĺbu vrátiť do práce?

Po operácii umelého kolenného kĺbu, odborne TEP, sa môžete bez problémov vrátiť do práce - samozrejme, ak sa nevyskytnú komplikácie. Úplná rekonvalescencia po operácii jedného kolenného kĺbu trvá približne pol roka, ale je to individuálne. Dĺžka závisí od vašej kondície, zdravotného stavu, ako aj od druhu vykonávanej práce. Iné je, keď pracujete z domu a sedíte za počítačom, a iné je, keď pracujete fyzicky.

Ak by ste mali absolvovať aj operáciu druhého kolena, ideálne je naplánovať si ju, až keď sa prvá dolná končatina úplne adapatuje na záťaž, budete mať vypracovaný stereotyp chôdze a svalstvo bude dobre tonizované. Samozrejme, na druhý zákrok musí byť človek pripravený aj po psychickej stránke.

čítať viac

Je pravda, že hrčka na očnom bielku je znamienko alergikov?

Deti aj dorast by mali pravidelne podstupovať preventívnu prehliadku u očného lekára. Môžete ubezpečiť svojho syna, že ho takáto návšteva nebude bolieť. V tomto prípade je však tiež potrebné podstúpiť vyšetrenie zraku. Môže ísť o prechodný jav, ale aj nemusí. V prípade prechodného javu možno podstúpiť symptomatickú liečbu vo forme očných kvapiek. O ich výbere musí rozhodnúť očný lekár. Ak ide o trvalý jav a ak to výsledky dôsledného vyšetrenia umožnia, zvážila by som aj chirurgické odstránenie daných hrčiek.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor