MENU
zdravy-zivot

Pretŕčajúce brucho či dvojitá brada budú minulosťou. Schudnite podľa znamenia

Ako to vidia hviezdy pre jednotlivé znamenia?
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Pretŕčajúce brucho či dvojitá brada budú minulosťou. Schudnite podľa znamenia

Potrebujete schudnúť, ale ide to ťažko? Možno vám bráni vaša hviezdna predispozícia. Naučte sa dôležité veci o svojom znamení a zhadzovanie kíl pôjde potom možno ľahšie.

Každé znamenie zverokruhu by malo vždy pravidelne dodržiavať dva tipy na chudnutie, píše jedna z astrologických stránok, a to či už majú nadváhu, či nie. Po západe slnka sa treba vyhnúť ťažkým jedlám, siahnuť treba po tekutinách a ráno na lačno treba vypiť aspoň dva poháre teplej vody. A ako to vidia hviezdy pre jednotlivé znamenia?

Baran

BARANBARAN
BARAN
Zdroj: Shutterstock

Barani majú bohom danú silnú a dobre stavanú postavu. Problémom ale je, že majú tendenciu priberať aj z obyčajnej vody. Ak nekontrolujú svoje stravovacie návyky, potom dokážu slušne pribrať aj v priebehu niekoľkých dní. Naopak, zbaviť sa kilogramov je pre nich náročná záležitosť. Neschopnosť odolať pokušeniu je ich nevýhodou.

Najodolnejšou a najproblematickejšou oblasťou Baranov je tuk na bruchu a oblasť bokov, kde sa nachádza najviac tvrdohlavého tuku. Z týchto miest Barani chudnú veľmi ťažko. Preto by sa mali za každú cenu vyhýbať nezdravým, mastným a rýchlym jedlám.

Zvoliť by mali radšej zdravé varianty stravovania, jedlá bohaté na bielkoviny a listovú zeleninu, chudé mäso, nízkotučné mlieko a jogurty, ovocie či prírodné šťavy. Taktiež by ste mali uprednostniť večeru pred západom slnka a v prípade, že niečo zjete aj potom, nech je to radšej tekutá alebo ľahká strava.

Pokračovať Ďalej (1/12)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor