MENU
zdravy-zivot

10 potravín, ktoré psovi NIKDY nedávajte. Číslo 4 ho môže zabiť!

Niektoré ľudské pochúťky sú pre domácich miláčikov veľmi nebezpečné a môžu ich otráviť. Ktoré to sú?
Zdravý život

10 potravín, ktoré psovi NIKDY nedávajte. Číslo 4 ho môže zabiť!

Niektoré ľudské pochúťky sú pre domácich miláčikov veľmi nebezpečné a môžu ich otráviť. Ktoré to sú?

Ak máte psa a občas varíte, tak sa táto činnosť bez vášho štvornohého miláčika zrejme nezaobíde. Psíci dúfajú, že sa na nich usmeje šťastie v podobe odpadnutého kusu mäsa či zeleniny. Dávajte však dobrý pozor na to, čo im dávate. 

Portál Plus jeden deň priniesol zoznam potravín, ktoré môžu byť nebezpečné: 

1. Staré mäso

Klobásky v slanineKlobásky v slanine
Klobásky v slanine
Zdroj: Shutterstock

Staršie párky či mäso, ktoré vám už nevonia, ale psík oň ešte javí záujem? Nedávajte mu ho. Rovnako ako človek sa aj zviera môže otráviť botulotoxínmi. V najťažších prípadoch môže taká otrava skončiť aj smrťou zvieraťa.

Pokračovať Ďalej (1/11)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám cystu na vaječníkoch, ktorú vraj stačí sledovať. O čo ide?

Problematika cýst vaječníkov je komplikovanejšia, ako sa možno zdá, nakoľko vo vaječníku môže vznikať, v porovnaní s inými orgánmi, veľké množstvo rôznych nádorov. Jednak sú to nepravé nádory vaječníka, takzvané retenčné cysty, častá je folikulárna cysta, ďalej luteálna, korpusluteálna,  endometroidná a parovariálna cysta.

Cystickú zložku majú často aj benígne, teda nezhubné nádory. V prípade, že pacientka je vo fertilnom veku, teda máva pravidelné menštruácie, pomerne častá je folikulárna cysta, ktorá vzniká z neprasknutého folikulu. Pacientka väčšinou nemá žiadne ťažkosti a cysta sa diagnostikuje pri preventívnej gynekologickej prehliadke. Väčšinou si nevyžaduje liečbu a ultrazvuková kontrola sa odporúča po 2-3 mesiacoch.

Pri diagnostikovaní patologického nálezu, respektíve zistení odchýlky od normy, lekár vysvetlí pacientke o aký problém ide a aké sú možnosti riešenia. Ak pacientke nie je niečo jasné, je potrebné pýtať si vysvetlenie od lekára, ktorý ju vyšetril. Je to nepochybne lepšie, ako neskôr hľadať odpovede na internete. Tie môžu byť nepresné a na niektorých fórach až zavádzajúce.

čítať viac

Trápi ma krvácanie ďasien, môžem ísť na dentálnu hygienu?

V prípade, že máte paradentózu, mali by ste chodiť na dentálnu hygienu pravidelne. Je to veľmi dôležitá súčasť jej liečby. Na dentálnej hygiene vám dôkladne zuby vyčistia, poradia, akou technikou ich doma čistiť, ako sa o ne starať, prípadne aké preparáty používať. Určite neváhajte a vyhľadajte dentálnu hygieničku čo najskôr.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor