MENU
zdravy-zivot

10 potravín, ktoré psovi NIKDY nedávajte. Číslo 4 ho môže zabiť!

Niektoré ľudské pochúťky sú pre domácich miláčikov veľmi nebezpečné a môžu ich otráviť. Ktoré to sú?
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

10 potravín, ktoré psovi NIKDY nedávajte. Číslo 4 ho môže zabiť!

Niektoré ľudské pochúťky sú pre domácich miláčikov veľmi nebezpečné a môžu ich otráviť. Ktoré to sú?

Ak máte psa a občas varíte, tak sa táto činnosť bez vášho štvornohého miláčika zrejme nezaobíde. Psíci dúfajú, že sa na nich usmeje šťastie v podobe odpadnutého kusu mäsa či zeleniny. Dávajte však dobrý pozor na to, čo im dávate. 

Portál Plus jeden deň priniesol zoznam potravín, ktoré môžu byť nebezpečné: 

1. Staré mäso

Klobásky v slanineKlobásky v slanine
Klobásky v slanine
Zdroj: Shutterstock

Staršie párky či mäso, ktoré vám už nevonia, ale psík oň ešte javí záujem? Nedávajte mu ho. Rovnako ako človek sa aj zviera môže otráviť botulotoxínmi. V najťažších prípadoch môže taká otrava skončiť aj smrťou zvieraťa.

Pokračovať Ďalej (1/11)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžem sa po implantácii umelého kĺbu vrátiť do práce?

Po operácii umelého kolenného kĺbu, odborne TEP, sa môžete bez problémov vrátiť do práce - samozrejme, ak sa nevyskytnú komplikácie. Úplná rekonvalescencia po operácii jedného kolenného kĺbu trvá približne pol roka, ale je to individuálne. Dĺžka závisí od vašej kondície, zdravotného stavu, ako aj od druhu vykonávanej práce. Iné je, keď pracujete z domu a sedíte za počítačom, a iné je, keď pracujete fyzicky.

Ak by ste mali absolvovať aj operáciu druhého kolena, ideálne je naplánovať si ju, až keď sa prvá dolná končatina úplne adapatuje na záťaž, budete mať vypracovaný stereotyp chôdze a svalstvo bude dobre tonizované. Samozrejme, na druhý zákrok musí byť človek pripravený aj po psychickej stránke.

čítať viac

Je pravda, že hrčka na očnom bielku je znamienko alergikov?

Deti aj dorast by mali pravidelne podstupovať preventívnu prehliadku u očného lekára. Môžete ubezpečiť svojho syna, že ho takáto návšteva nebude bolieť. V tomto prípade je však tiež potrebné podstúpiť vyšetrenie zraku. Môže ísť o prechodný jav, ale aj nemusí. V prípade prechodného javu možno podstúpiť symptomatickú liečbu vo forme očných kvapiek. O ich výbere musí rozhodnúť očný lekár. Ak ide o trvalý jav a ak to výsledky dôsledného vyšetrenia umožnia, zvážila by som aj chirurgické odstránenie daných hrčiek.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor