MENU
zdravy-zivot

Gynekologička o pozitívach vibrátorov pre ženské zdravie

Terapeutický účinok vibrátora uznávajú ženskí lekári.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Gynekologička o pozitívach vibrátorov pre ženské zdravie

Tím urológov z Cedar-Sinai Center v Kalifornii má v úmysle ukázať, že vibrátory nie sú len sexuálne hračky, ale aj terapeutické pomôcky, ktoré by lekári mohli predpisovať svojim pacientkam.

"Gynekológovia, urológovia, nehovoriac o špecialistoch na ženskú panvovú medicínu a rekonštrukčnú chirurgiu by sa mali viac vzdelávať v oblasti sexuálneho zdravia žien a vibrátoroch," povedala Dr. Alexandra Dubinskaya z Cedars-Sinai Medical Center v Los Angeles, na výročnom stretnutí Americkej urologickej asociácie.

"Musíme odstrániť stigmu vibrátorov a myslím si, že to bude čoskoro možné, pretože diskusie o sexuálnom zdraví žien sa stali normálnymi," dodala a oznámila, že spustila štúdiu o pozitívnych účinkoch používania vibrátorov pre ženy, zdravie v oblasti panvy a močových ciest.

Sexuálna hračka ako liečebná pomôcka?

Predchádzajúce výskumy ukázali, že častá masturbácia má u žien pozitívne zdravotné účinky, fyzické aj psychické. Vykonaním metaanalýzy toho, čo bolo na túto tému publikované, Dr. Dubinskaya a jej tím zistili, že vibračná stimulácia má svoje miesto v terapeutickom arzenáli, najmä u žien s dysfunkciou panvového dna, pretože znižuje únik moču a posilňuje svaly pavového dna. Ale aj u žien s vulvodýniou - nepríjemnými pocitmi v oblasti ženského pohlavia -, pretože vibrátory znižujú bolesť a zlepšujú sexuálne potešenie.

Štúdia o vibrátoroch ďalej pokračuje 

V našej každodennej praxi našim pacientkam vo všeobecnosti odporúčame, aby sa zdravo stravovali, cvičili, mali dostatok spánku... a používali svoj vibrátor,“ vysvetlila lekárka a oznámila, že pre druhú fázu svojej štúdie spustila výzvu na účasť v klinickom skúšaní, aby sa zistilo, ktoré sexuálne dysfunkcie môžu mať najväčší úžitok z používania vibrátorov. Aby ich lekári mohli predpisovať svojim pacientom s plnou znalosťou faktov.

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Mám vysoký tlak, neodnesiem nákup, srdce mi búši. Aké potrebujem vyšetrenia?

Vysoký tlak krvi je potrebné liečiť. To isté platí pri zvýšenej frekvencii srdca. Vaša všeobecná lekárka by vás mala dôkladne vyšetriť a poslať na ďalšie doplňujúce vyšetrenia, ako je ultrazvukové zobrazovacie vyšetrenie prípadne 24-hodinové monitorovanie EKG. Na tieto vyšetrenia vás môže poslať aj špecialista – internista alebo kardiológ. Z praktického hľadiska je však jednoduchšie, ak to urobí lekár prvého kontaktu.

Všeobecná lekárka vám na základe vyšetrení môže predpísať lieky, ktoré zároveň ovplyvňujú tlak aj pulz. Najčastejšie ide o dva, alebo viac kombinovaných liekov. Až na základe výsledkov týchto vyšetrení sa môže vylúčiť spojitosť ďalších zdravotných ťažkostí s poškodením srdca z vysokého tlaku krvi.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor