MENU
zdravy-zivot

GREP je skvelý na chudnutie. Ale ak ho jete s TÝMTO, riskujete!

Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

GREP je skvelý na chudnutie. Ale ak ho jete s TÝMTO, riskujete!

Horkastý grep vás môže chuťou odradiť, ale vitamínmi nabité ovocie za to podporí vaše zdravie aj chudnutie. Má ale aj jedno veľké proti. Niekedy sa jesť nevyplatí.

Vitamínová bomba

 

Niektoré vedecké dôkazy podporujú konzumáciu grepu s ohľadom na jeho pozitívne účinky pri chudnutí, niektorí sa zase obávajú, že jeho zvýšená konzumácia vie v tele narobiť aj veľa škody, informuje Dobré jedlo

Konzumáciou grepu do tela dostanete dostatok vitamínu C, ktorý podporí vašu imunitu. Jeden pohár grepovej šťavy obsahuje viac než 100 % odporúčanej dennej dávky. Grep je tiež dobrým potravinovým zdrojom vitamínu B a kyseliny listovej, ktoré sú dôležité pre metabolizmus glukózy v tele a rast buniek. Betakarotén v grepe zase pomáha predchádzať tvorbe vrások a spomaľuje proces starnutia pokožky. Okrem toho obsahuje významné enzýmy podporujúce látkovú výmenu. Bohatý je tiež na minerály ako vápnik, horčík a draslík.

Článok pokračuje na ďalšej strane ►►►

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor