MENU
zdravy-zivot

Geniálne! 3-minútovka pred spaním pre štíhlejšie a krajšie nohy

Popýšte sa v lete krásnymi nohami.

Súvisiace témy

Zdravý život

Geniálne! 3-minútovka pred spaním pre štíhlejšie a krajšie nohy

Krátka, ale mimoriadna účinná zostava cvikov vám zabezpečí nohy, po akých ste vždy snívali.

Vysoko efektívnu zostavu cvikov pre štíhlejšie a krjšie nohy pripravila americká trénerka Tracey Anderson. Cvičenie nie je náročné, no dôležitá je pri ňom pravidelnosť. Ak si túto 3-minútovku zaradíte do svojho každodeného programu, viditeľné výsledky sa dostavia už po 3 týždňoch.

Zacvičte si krátko pred spaním, pokojne aj v pyžame či na gauči pri sledovaní televízie. Tieto cviky vám vytvarujú nielen krajšie nohy, ale aj pevnejšie bruško a chrbát. 

  • 1. cvik Ľahnite si na na chrbát, ruky majte položené rodovorne popri tele. Nohy zdvihnite do výšky tak, aby zvierali s podložkou pravý uhol. Vystrite špičky a chvíľu vydržte v tejto polohe. Potom ohnite jednu nohu v kolene a následne ju vráďte do východiskovej polohy. S každou nohou urobte 10 opakovaní. Pri správnom prevedení tohto cviku budete cítiť  napätie v prednej časti stehien. 
  • 2. cvik Východisková poloha je opäť rovnaka. Tentokrát ohýbajte nohy v kolenách tak, aby ste sa čo najviac priblížili k zadku. S každou nohou urobte 10 opakovaní. 
  • 3. cvik Stále ostávate v rovnakej východiskovej polohe ako v predchádzajúcich cvikoch. Teraz sa snažte okrem nôh zdvíhať aj zadok a násldne nohy spustite mierne dolu. Opäť urobte 10 opakovaní. 
  • 4. cvik Východisková poloha sa nemení ani pri poslednom cviku. Ležíte na chrte s nohami zdvihnutými dohora, ktoré prekrížte v členkoch a ohnite tak, aby išli nohy od seba. Chvíľu vydržte v polohe s pokrčenými nohami a potom ich vystrite. Urobte 10 opakovaní. 

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia