MENU
zdravy-zivot

FOTOpostup na jogurtové mafiny s ríbezľami. Rýchle a šťavnaté!

Healthy,Muffins,With,Red,Currants
Zdravý život

FOTOpostup na jogurtové mafiny s ríbezľami. Rýchle a šťavnaté!

Sladká chuť cesta v kombinácii s kyslým ríbezľami je doslova geniálna. Jednoduchý recept zvládne naozaj každý.

Ríbezle sú fantastickým zdrojom vitamínu C, ale i ďalších vitamínov, predovšetkým A, vitamínov skupiny B a vitamínu E. Sú tiež zdrojom antioxidantov. Podporia imunitu, majú priaznivý vplyv na nervovú sústavu, zrak, ale aj na pleť, vlasy, nechty. V neposlednom rade sú a sú prevenciu pred vznikom rakoviny. 

V prípade červených ríbezlí sa ale uvádza, že 40 guličiek vystačí pokryť denný príjem vitamínu C. Naopak biele ríbezle sú jemnejšie a sladšie s nižším obsahom vitamínu C, ale oproti tmavším odrodám vyšší obsah draslíka.

Potrebujeme: 

  • 3/4 šálky trstinového cukru
  • 2 šálky hladkej múky
  • 1 ČL mletej škorice
  • 1 ČL jedlej sódy
  • 2 vajcia 
  • 1 šálka bieleho jogurtu
  • 1/4 šálky oleja
  • 1 šálka čerstvých ríbezlí
Ríbezlové mafinyRíbezlové mafiny
Zdroj: lua

Celý postup nájdete vo FOTOgalérii

Dobrú chuť! 

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžem zapíjať liek na vysoký tlak citrónovou vodou?

Kombinácia liekov a citrusových plodov sa týka len grapefruitu a šťavy z neho. Látka, ktorú grapefruit obsahuje, blokuje enzým v pečeni a niektoré lieky – aj antibiotiká – sa potom nemetabolizujú, prípadne sa znižuje ich aktivita. V príbalových letákoch liekov, ktorých sa to týka, o tom nájdete dostatočnú informáciu.

čítať viac

Na jazyku sa mi už dlhší čas tvoria prasklinky. Čo by to mohlo byť?

Za prasklinami či ryhami na jazyku sa môže skrývať veľa príčin. Niektorí pacienti majú na jazyku viacero trhlín – aj hlbokých. Sklon k popraskanému jazyku môže byť vrodený, ale pomerne častou príčinou je „geografický“ či „mapovitý“ jazyk. Papily – malé hrbolčeky na povrchu, sa vyhladia a vytvoria „mapu“. Zmeny na jazyku však môžu odrážať aj systémové ochorenie, ochorenie tráviaceho traktu, alergické ochorenie, problémy so zubami alebo nedostatok vitamínov či minerálov. V prípade podozrenia na imunoalergiologickú príčinu robíme celkové vyšet renie a posúdenie celého organizmu, fyzikálne vyšet renie, odbery krvi a výtery. Nezriedka sa v praskline či ryhe zachytia organizmy, ktoré spôsobujú zápalové zmeny. Dôležitá je preto hygiena ústnej dutiny a čistenie jazyka. Stretli sme sa s prípadmi, že väčšie problémy než prasklina spôsobili pacientom nevhodné prostriedky ústnej hygieny, presnejšie ich zložky, na ktoré boli precitlivení. Dôkladné vyšetrenie je preto nutnosťou.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor