MENU
zdravy-zivot

FOTO: Známe tváre odhalili ako schudli desiatky kíl. Čo im pomohlo?

celebrity
Zdravý život

FOTO: Známe tváre odhalili ako schudli desiatky kíl. Čo im pomohlo?

S nadváhou bojovali aj známe tváre svetového šoubiznisu, no kilá navyše sa im podarilo zhodiť a dnes vyzerajú perfektne!

Melissa McCarthy (50)

Los,Angeles,-,Jul,9:,Melissa,Mccarthy,Arrives,To,TheLos,Angeles,-,Jul,9:,Melissa,Mccarthy,Arrives,To,The
Zdroj: Shutterstock

Kto by si nepamätal Sookie zo seriálu Ženy z rodu Gilmorovcov? Už tam bola Melissa bucľatejšia a kilogramy sa vekom nabaľovali. Brunetku preslávili namä komediálne úlohy, no teraz už o niekoľko kíl ľahšiu. Pred 3 rokmi sa jej podarilo schudnúť úžasných 34 kíl a rozdiel je to teda poriadny. Ako sa jej to podarilo? Kvôli úlohe   vo filme Life of the Party musela zhodiť, a tak nabehla na keto diétu. Okrem toho pravidelne cvičila, päť dní v týždni vo fitcentre.

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Na stabilizáciu skoliózy mi do chrbtice dali titánové tyče. Nemali by sa po čase vybrať?

Predpokladám, že operačný zákrok, pri ktorom vám do chrbtice vložili titánové fixačné tyče, ste absolvovali ako trinásť-, štrnásťročná. Podľa mojich výpočtov ich máte v tele už štrnásť rokov! O tom, ako dlho má zostať oporná konštrukcia po operácii v tele, rozhoduje operatér. Vo všeobecnosti platí, že každý cudzí, teda aj kovový materiál, by mal byť po limitovanom čase extrahovaný, teda vybraný z tela. Odporúčam vám čo najskôr navštíviť ošetrujúceho lekára.

Skolióza je vykrivenie chrbtice do strany. Ak nepomáha konzervatívna liečba, teda nosenie korzetu, a aktívna rehabilitácia, a vychýlenie je väčšie ako 35 až 40 stupňov, ortopéd indikuje operačný zákrok, pri ktorom sa do chrbtice vkladajú fixačné tyče. Majú za úlohu vyrovnávať krivku skoliózy. Po skončení rastu nasleduje ďalší zákrok, počas ktorého operatér vyberie z chrbtice opornú konštrukciu. Po druhej operácii by mala opäť nasledovať dlhodobá rehabilitácia a trénovanie bežných návykov.

čítať viac

Mesačná dcérka dýcha v spánku nepravidelne, panikárim!

Nemajte žiadne obavy, u mesačného aj staršieho bábätka je celkom normálne nepravidelné dýchanie počas spánku. Spánok má určité fázy. Keď bábätko zaspáva, očné viečka sa stále chvejú, nepravidelne dýcha. Je uvoľnené, občas sa mykne alebo sa smeje. Dostáva sa len do fázy ľahkého spánku. Ľahko sa prebudí. Ak budeme v uspávaní pokračovať, zistíme, že pravidelne a pokojne dýcha, má uvoľnené svaly, mykanie a naťahovanie sa vytratí. Bábätko prešlo do fázy hlbokého spánku, kedy ho môžeme uložiť do postieľky bez následného prebudenia.  Fáza hlbokého spánku trvá asi hodinu, ľahký spánok, ak prebehne nerušene, len 10 minút.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor