MENU
zdravy-zivot

FOTO: Vyspite sa doružova! 6 najlepších joga pozícií pre lepší spánok

Doprajte si pred spaním príjemné uvoľnenie.

Súvisiace témy

Zdravý život

FOTO: Vyspite sa doružova! 6 najlepších joga pozícií pre lepší spánok

Nedarí sa vám zaspať? Uvoľnite sa pred spaním krátkym cvičením. Tieto jogové pozície sú ideálnym spôsobom ako po celom dni príjemne zregenerovať svoje telo. 

Nespavosť trápi rovnako mužov i ženy a je veľmi častým problémom súčasnej doby. Stresujúci životný štýl vyčerpáva naše telo, no myseľ beží ďaľej a vy kvôli tomu nemôžete večer zaspať. Pomôžte vašej hlave vypnúť a uvoľnite sa pomocou krátkeho cvičenia pred spaním. Joga je tá správna voľba.

Pri cvičení je najdôležitejšie dodržiavať správne dýchanie. Urobte hlboký nadých nosom a so zatvorenými ústami vydýchnite rovnako nosom. Pri výdychu majte zovretú zadnú časť hrdla, akoby ste hovorili „ha“, ale ústa máte stále zatvorené. Pomocou hlbokého a pomalého dýchania sa postupne upokojíte. Tieto jogové pozície cvičte tesne pred spaním a zotrvajte v nich 3 až 5 minút.

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia