MENU
zdravy-zivot

FOTO: Vyspite sa doružova! 6 najlepších joga pozícií pre lepší spánok

Doprajte si pred spaním príjemné uvoľnenie.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

FOTO: Vyspite sa doružova! 6 najlepších joga pozícií pre lepší spánok

Nedarí sa vám zaspať? Uvoľnite sa pred spaním krátkym cvičením. Tieto jogové pozície sú ideálnym spôsobom ako po celom dni príjemne zregenerovať svoje telo. 

Nespavosť trápi rovnako mužov i ženy a je veľmi častým problémom súčasnej doby. Stresujúci životný štýl vyčerpáva naše telo, no myseľ beží ďaľej a vy kvôli tomu nemôžete večer zaspať. Pomôžte vašej hlave vypnúť a uvoľnite sa pomocou krátkeho cvičenia pred spaním. Joga je tá správna voľba.

Pri cvičení je najdôležitejšie dodržiavať správne dýchanie. Urobte hlboký nadých nosom a so zatvorenými ústami vydýchnite rovnako nosom. Pri výdychu majte zovretú zadnú časť hrdla, akoby ste hovorili „ha“, ale ústa máte stále zatvorené. Pomocou hlbokého a pomalého dýchania sa postupne upokojíte. Tieto jogové pozície cvičte tesne pred spaním a zotrvajte v nich 3 až 5 minút.

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Lekári nevedia nájsť príčinu mojej choroby. Čo spôsobuje neutropéniu?

Neutropénia, inak nízky počet jednej frakcie bielych krviniek, patrí do starostlivosti hematológa. Primárnu neutropéniu odborník často zistí už v detskom veku, sekundárnu najčastejšie zapríčiňuje užívanie niektorých liekov, chemoterapeutík, pôsobenie iných škodlivín, prípadne dlhotrvajúca infekcia, ktorá môže viesť k vyčerpaniu obranyschopnosti.

Potravinové intolerancie či histamínová intolerancia nespôsobujú neutropeniu. Tie by sa mohli s týmto ochorením spájať azda len v prípade ťažkej malnutrície, teda podvýživy, spôsobenej nezmyselnou dlhodobou diétou. Diéty, pri ktorých si ľudia odopierajú rôzne potraviny, sú dnes, žiaľ, pomerne časté.

Dbajte na to, aby ste konzumovali čo najrozmanitejšiu stravu, so zastúpením všetkých makro- aj mikronutrientov a vitamínov. Ak je nález závažný, riaďte sa pokynmi hematológa.

čítať viac

Budem môcť mať deti po zistení dysplázie ťažkého stupňa?

V tomto prípade súhlasím s postupom lekára. Ak máte pochybnosti, zvážte ešte kolposkopické vyšetrenie. Ide o kľúčovú diagnostickú metódu na potvrdenie diagnózy, ak cytologické vyšetrenie krčka maternice preukáže prítomnosť abnormálnych buniek. Vykonáva sa špeciálnym mikroskopom – kolposkopom, ktorý počas vyšetrenia ostáva mimo tela ženy. Je to binokulárny optický nástroj, ktorý odhaľuje okom neviditeľné problémy v krčku maternice. Skúmanú obasť dokáže zväčšiť 8-40krát.

Carcinoma in situ je karcinóm v počiatočnom štádiu, ktorý neprekračuje bazálnu membránu, je obmedzený na epitel, takže nádorové bunky zatiaľ nemohli preniknúť do ciev a lymfatického systému a spôsobiť metastázy.

Terapia Carcinoma in situ v oblasti krčka maternice sa podľa našich postupov lieči výhradne chirurgicky. Odoberie sa vzorka ( biopsia) a postihnuté tkanivo sa odstráni mechanicky, elektricky alebo laserovou kónizáciou. Pacientka je zaradená do rizikovej poradne a je sledovaná. Následná gravidita nie je kontraindikovaná, preto je tento spôsob terapie vhodný pre ženy, ktoré plánujú v budúcnosti otehotnieť.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor