MENU
zdravy-zivot

SUPER stehná, zadok i brucho. Ako spevniť postavu na fitlopte?

Nezabúdajte na posilňovanie aj počas leta, svaly potrebujú pohyb.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

SUPER stehná, zadok i brucho. Ako spevniť postavu na fitlopte?

Nikdy nie je neskoro začať. Fitlopta je ideálna pomôcka pri tréningu, pri brušákoch vám napríklad šetrí kríže.

Nezabúdajte na posilňovanie aj počas leta, svaly potrebujú pohyb. Na fitloptu si väčšinou spomeniete, keď sa začne hlásiť chrbát. Pomôcť vám môže nielen pri zdravom sedení, ale i pravidelnom posilňovaní. Je ideálnou pomôckou pri spevňovaní problematických partií. Jej výhoda, rovnako ako pri iných balančných pomôckach, je práve práve nestabilita. Stačí si na fitloptu ľahnúť a už musíte zapájať svalstvo, aby ste sa na nej udržali. Platí to aj v prípade, ak si na ňu vyložíte nohy. Navyše pri samotnom cvičení zaberá hneď niekoľko svalových partií. Výhodou je množstvo variácií, takže si na svoje prídu začiatočníci i pokročílí cvičenci.

Brušáky

Ľahnite si na fitloptu a oprite sa o celé chodidlá. Medzi predkolením a stehnami držte približen pravý uhol. Ruky dajte za hlavu. S výdychom ťahajte trup nahor. Opakujte 20-krát. Potom trup po zdvihnutí otáčajte striedavo vľavo a vpravo. Opäť opakujte 20-krát. Zabrať dostanú priame i šikmé brušné svaly.

fitloptafitlopta
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac

Pri sledovaní TV vidím postavy dvojmo, pomôže očný lekár?

Odporúčam vyhľadať vám očného lekára a absolvovať dôkladné očné vyšetrenie. Jeho súčasťou by malo byť aj tzv. rozkvapkanie, ktoré umožní odhaliť i skryté očné vady. Príznak dvojitého videnia však nemusí súvisieť iba s očným problémom. Môže ísť o prejav iného ochorenia, napríklad endokrinologického alebo neurologického. Nepodceňujte tento problém a začnite spomínanou návštevou oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor