MENU
zdravy-zivot

Doslova o ňu zakopávate. Táto bylinka pomôže pri trávení aj so stresom

Mäta poskytuje tiež úľavu citlivým ďasnám.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Doslova o ňu zakopávate. Táto bylinka pomôže pri trávení aj so stresom

Nie je človek, ktorý by ju nepoznal. Jej vôňa ju charakterizuje. Výrazná bylinka prináša množstvo zdravotných benefitov. Tak prečo si ju dopriať denne?

Medzi aromatickými bylinkami má mäta, pre svoje zdravotné účinky, výnimočné miesto. Je známa svojou osviežujúcou chuťou a povzbudzujúcou vôňou, dokáže urobiť zázraky pre celkovú pohodu.

Listy mäty sú nabité prírodnou silou. Prinášame 12 dôvodov, prečo by ste mali mätu zaradiť do svojej každodennej rutiny a využívať jej neuveriteľné výhody.

1. Pomôže s trávením

Keď si na brucho priložíte ruku, môžete cítiť vydutinu i pulzovanie v poškodenej srdcovnici.Keď si na brucho priložíte ruku, môžete cítiť vydutinu i pulzovanie v poškodenej srdcovnici.
Zdroj: Shutterstock

Mätové lístky sú fantastickým pomocníkom pri trávení. Prírodné enzýmy stimulujú tráviaci systém, zmierňujú tráviace ťažkosti, žalúdočné infekcie a nadúvanie. Ak pridáte lístky mäty do jedla alebo si po ťažkom jedle dáte šálku upokojujúceho mätového čaju, pocítite úľavu.

Pokračovať Ďalej (1/12)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor