MENU
zdravy-zivot

Diana Mórova: Obmedzujem sa, postavu som nedostala z neba

Diana Mórová
Zdroj: Marian Datko
Zdravý život

Diana Mórova: Obmedzujem sa, postavu som nedostala z neba

Prečo má herečka Diana Mórová (53) našliapnuté žiť sto rokov a čo asi robila v minulom živote? Prečo ju operovali a čo si myslí o osude?

Tento rok ste podstúpili operáciu ramena a šľachy. Čo sa stalo?

Priamo počas predstavenia sa mi roztrhla šľacha. Trhala sa priebežne už predtým, ale na predstavení som si ju dorazila.

Muselo sa prerušiť predstavenie?

Nie, síce s bolesťami, ale dohrala som, to sme my herečky. Doma som si dala liek proti bolesti, nešla som ani k lekárovi. Asi po troch týždňoch som išla na kontrolu a na röntgene zistili, že by som si to mala ísť dať okamžite zašiť. Takže som to podstúpila. Lebo, ako hovoria lekári, čo je raz roztrhnuté, to sa musí zašiť, iná možnosť nie je.

Diana Mórová pózovala hore bez.Diana Mórová pózovala hore bez.
Zdroj: Instagram dianamorova_official
Celá fotogaléria TU

A športovať môžete?

Jasné, inak by som nevyzerala tak, ako vyzerám. Musím športovať, hýbať sa. Veď to všetci vieme, keď sa nehýbete, tak si to odnesiete, všetko vás potom bolí.

Vraj máte geneticky nádejne našliapnuté na stovku?

Moja omama mala tento rok sto rokov. Dva mesiace nato umrela. Ale nie na chorobu, prosto telo akoby čakalo na stovku a srdiečko sa už vyplo. Inak bola do poslednej chvíle úplne v poriadku. Moja mama  je stále tiež veľmi čiperná, takže máme možno dlhovekosť v rodine.

Musíte sa okrem športovania obmedzovať aj v jedle, že máte takú super postavu?

Isteže sa obmedzujem, bolí to, ale obmedzujem. Nech mi nikto nehovorí, že sa nikdy neobmedzuje, aspoň v istom veku. Postavu som nedostala z neba. Snažím sa zdravo a vyvážene jesť päťkrát do dňa. Pravidelne a v malých množstvách. No a večer nejem cukry, teda niekedy si dám, ale dôležité je vedieť, čo vaše telo spáli.

Pokračovať Ďalej (1/2)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Mám vysoký tlak, neodnesiem nákup, srdce mi búši. Aké potrebujem vyšetrenia?

Vysoký tlak krvi je potrebné liečiť. To isté platí pri zvýšenej frekvencii srdca. Vaša všeobecná lekárka by vás mala dôkladne vyšetriť a poslať na ďalšie doplňujúce vyšetrenia, ako je ultrazvukové zobrazovacie vyšetrenie prípadne 24-hodinové monitorovanie EKG. Na tieto vyšetrenia vás môže poslať aj špecialista – internista alebo kardiológ. Z praktického hľadiska je však jednoduchšie, ak to urobí lekár prvého kontaktu.

Všeobecná lekárka vám na základe vyšetrení môže predpísať lieky, ktoré zároveň ovplyvňujú tlak aj pulz. Najčastejšie ide o dva, alebo viac kombinovaných liekov. Až na základe výsledkov týchto vyšetrení sa môže vylúčiť spojitosť ďalších zdravotných ťažkostí s poškodením srdca z vysokého tlaku krvi.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor