MENU
zdravy-zivot

Hľadáte medzi potravinami kvalitu za najlepšiu cenu? Riaďte sa týmito pravidlami

Ilustračné foto.
Zdroj: FARMFOODS
Zdravý život

Hľadáte medzi potravinami kvalitu za najlepšiu cenu? Riaďte sa týmito pravidlami

Prinášame vám niekoľko tipov, ako si z ponuky na trhu vybrať tie najkvalitnejšie potraviny.

ČÍTAJTE ETIKETY VÝROBKOV

Výrobcovia v snahe ušetriť najmä kvôli tlaku na ceny od obchodných reťazcov používajú čo najlacnejšie menej kvalitné suroviny alebo lacnejšie náhrady zloženia, ktoré pomocou chémie („E-čok“) vedia čo najviac prispôsobiť danému výrobku, používajú prídavné látky na úpravu chuti, farby či iných vlastností. Množstvo konzumovanej potraviny t. j. kvantita, však nikdy nenahradí potrebné vyvážané výživové hodnoty, ktoré potrebujete pre váš kvalitný život či rast a vývin vašich detí. Kvalitného výrobku stačí konzumovať podstatne menej a za kvalitu veľakrát zaplatíte v skutočnosti menej. Pozorným čítaním etikiet teda šetríte vaše zdravie aj peniaze.

Ilustračné foto.Ilustračné foto.
Zdroj: FARMFOODS

ZAUJÍMAJTE SA O PÔVOD A KVALITU POUŽITÝCH SUROVÍN

Kľúčovým je samozrejme aj pôvod surovín. Niektorí výrobcovia presný pôvod surovín neuvádzajú vôbec. Pochádzajú z krajín, kde poľnohospodári a potravinári používajú jedovaté prípravky, ktoré boli u nás už dávno zakázané. Mnohokrát pri ceste do výroby prekonajú obrovské množstvo kilometrov, pri ktorom stratia čerstvosť. V priebehu cesty môžu byť často prebaľované, zamrazované a rozmrazované, pričom je do nich pridávaných stále viac chémie, aby výzorovo a chuťovo pripomínali očakávaný vzhľad a chuť.

Ilustračné foto.Ilustračné foto.
Zdroj: FARMFOODS

SPOĽAHNITE SA NA SLOVENSKÝCH FARMÁROV

Nekvalitným výrobkom sa vyhnete veľmi ľahko. Spoľahnite sa na farmársky reťazec FARMFOODS – Výnimočné potraviny. Ten zastrešuje výrobu svojich výrobkov od vlastných fariem a polí, cez výrobné prevádzky, na ktorých prebieha výroba, až po predaj vo vlastných predajniach. Na svojich etiketách uvádza čisté zloženie a pôvod surovín. Pri študovaní etikiet a iných dostupných materiálov o obsahu potravín FARMFOODS máte istotu, že v rukách držíte výnimočný čerstvý výrobok, ktorý vám nielenže bude chutiť, ale tiež ktorý má najlepší pomer kvality a ceny dostupný na Slovensku.

Ilustračné foto.Ilustračné foto.
Zdroj: FARMFOODS

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor