MENU
zdravy-zivot

Dajte dole tuk z bruška: Toto jedzte každé ráno, mínus 5 kíl je len začiatok

Modern,Apartment,Owner,Awakens,Enjoys,Good,Morning,,Start,New,Day

Súvisiace témy

Zdravý život

Dajte dole tuk z bruška: Toto jedzte každé ráno, mínus 5 kíl je len začiatok

Ak sa hneď ráno nafutrujete potrebnými živinami, rýchlejší dopoludňajší metabolizmus vám pomôže tuky rýchlejšie spáliť.

Redakcia Nového času pre ženy sa s nami podelila o super raňajkový recept, po ktorom by sa po nadváhe malo zaprášiť. Naše kolegynky sľubujú až päť kíl dole, ak si ich doprajete každý deň. A my dodávame, že ak pri zdravom stravovaní vydržíte a pridáte aspoň päť kilometrov chôdze denne, o päť (a viac!) kíl ľahšia aj ostanete. Ako na to?

Potrebujete:

Ako na to?

Slivky zalejte 100 ml horúcej vody, prikryte a nechajte pár minút odstáť. Ovsené vločky, ľanové semienka a kakao nasypte do misky. Prilejte kefír alebo jogurt a všetko zmiešajte. Slivky nakrájajte na malé kúsky a posypte nimi pripravenú zmes. Misku zakryte fóliou a vložte na noc do chladničky. Zmes môžete ochutiť aj orechmi či škoricou.

Takéto raňajky pomáhajú spaľovať tuk, detoxikujú organizmus, podporujú trávenie a odstraňujú zápchu. Zároveň zlepšujú aj kvalitu pleti a vlasov.

Finta spočíva aj v tom, že toto jedlo si pripravíte už večer. Ranná príprava vás teda neodradí od bohatších raňajok, ktoré ste doteraz pre nedostatok času preskakovali. A to je pri chudnutí jedna z najväčších chýb. 

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Škrípanie zubov je záťaž pre zuby. Aké sú možnosti prevencie?

Nočné škrípanie predstavuje nadmernú záťaž nielen pre zuby, ale aj pre žuvacie svalstvo a čeľustný kĺb. Na zuboch môžeme pozorovať obrusovanie zubnej skloviny až jej úplné vymiznutie a odhalenie dentínu, teda citlivého zubného tkaniva pod sklovinou. Zuby strácajú pôvodnú výšku a tvar. V prevencii nočného škrípania uplatňujeme dlahu na zuby, ktorá funguje ako ich ochrana. Pri veľkej strate zubných tkanív je niekedy nutné riešiť celkovú rekonštrukciu chrupu.

čítať viac

Je možné ukončiť liečbu vysokého krvného tlaku svojvoľne?

Pri liečbe hypertenzie dodržiavajte odporúčania lekára, ktorý vám ju predpísal. Rozhodne ju svojvoľne neukončujte. Ak sa pri dávke užívaného lieku opakovane objavili veľmi nízke hodnoty tlaku krvi, možno dávku znížiť na polovicu, prípadne na štvrtinu. Informujte ošetrujúceho lekára o aktuálnych hodnotách krvného tlaku a postupujte podľa jeho odporúčaní. Liečba vysokého krvného tlaku sa zvyčajne začína, keď sa pri vyšetrení v ambulancii alebo v domácom prostredí opakovane potvrdia zvýšené hodnoty. Na začiatku treba uvažovať aj o možnosti, že tieto hodnoty sú ovplyvnené vonkajšími okolnosťami, napríklad stresom, nespavosťou a výraznými bolesťami. Ak sa jednoznačne nedá rozhodnúť o liečbe, lekár pacientovi odporučí 24-hodinové ambulantné monitorovanie krvného tlaku. Veľakrát sa pri tomto vyšetrení potvrdia normálne hodnoty počas dňa aj v noci. V tom prípade nie je vhodné začať okamžite s liečbou hypertenzie. Všeobecný lekár odporučí častejšie meranie tlaku v domácom prostredí a sledovanie vo svojej ambulancii.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor