MENU
zdravy-zivot

Dajte dole tuk z bruška: Toto jedzte každé ráno, mínus 5 kíl je len začiatok

Modern,Apartment,Owner,Awakens,Enjoys,Good,Morning,,Start,New,Day
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Dajte dole tuk z bruška: Toto jedzte každé ráno, mínus 5 kíl je len začiatok

Ak sa hneď ráno nafutrujete potrebnými živinami, rýchlejší dopoludňajší metabolizmus vám pomôže tuky rýchlejšie spáliť.

Redakcia Nového času pre ženy sa s nami podelila o super raňajkový recept, po ktorom by sa po nadváhe malo zaprášiť. Naše kolegynky sľubujú až päť kíl dole, ak si ich doprajete každý deň. A my dodávame, že ak pri zdravom stravovaní vydržíte a pridáte aspoň päť kilometrov chôdze denne, o päť (a viac!) kíl ľahšia aj ostanete. Ako na to?

Potrebujete:

Ako na to?

Slivky zalejte 100 ml horúcej vody, prikryte a nechajte pár minút odstáť. Ovsené vločky, ľanové semienka a kakao nasypte do misky. Prilejte kefír alebo jogurt a všetko zmiešajte. Slivky nakrájajte na malé kúsky a posypte nimi pripravenú zmes. Misku zakryte fóliou a vložte na noc do chladničky. Zmes môžete ochutiť aj orechmi či škoricou.

Takéto raňajky pomáhajú spaľovať tuk, detoxikujú organizmus, podporujú trávenie a odstraňujú zápchu. Zároveň zlepšujú aj kvalitu pleti a vlasov.

Finta spočíva aj v tom, že toto jedlo si pripravíte už večer. Ranná príprava vás teda neodradí od bohatších raňajok, ktoré ste doteraz pre nedostatok času preskakovali. A to je pri chudnutí jedna z najväčších chýb. 

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor