MENU
zdravy-zivot

Naozaj stačí 7 minút cvičenia denne? TOTO vás presvedčí

Cvičenie
Zdroj: Branislav Šipikal - Zdravie

Súvisiace témy

Zdravý život

Naozaj stačí 7 minút cvičenia denne? TOTO vás presvedčí

Výhovorky, že nemôžete cvičiť pre nedostatok času už neuspejú. To, ako efektívne cvičíte, nezávisí od počtu hodín. Skúste jednoduché cviky a rozhýbete celé telo za pár minút.

Stáva sa aj vám, že by ste chceli cvičiť, ale najväčší nepriateľ vašich predsavzatí je vždy nedostatok času? Pracovné povinnosti, rodina a iné aktivity odsúvajú vaše plány na neskôr. Vždy je všetko dôležitejšie ako cvičenie. Stres a pohodlnosť je to, čo spôsobuje, že vaše predsavzatia neviete splniť.

Zostavu cvikov „Ako na to“ aj pre tých najlenivejších, či pre ľudí, ktorí sú vyťažení a majú naozaj málo času, máme od pána Branislava Šipikala, amatérskeho trénera, ktorému sa pred pár rokmi zmenil život. Schudol neuveriteľných 9 kilogramov za 14 dní. To ho „nakoplo“ a rozhodol sa odovzdávať svoje skúsenosti ďalej a pomáhať ľuďom v dosahovaní svojich cieľov v chudnutí. Vždy im prízvukuje nasledovné 2 pravidlá, ktoré sa mu osvedčili pri plnení svojich cieľov: „Po prvé, efektivita telesného cvičenia nezávisí od počtu hodín strávených vo fitness centrách. Po druhé, rozhodne je lepšie robiť čo môžem za daných okolností, ako nerobiť vôbec nič. Základ je zmeniť uvažovanie a nastaviť správne optiku na seba i veci, ktoré ovplyvňujú kvalitu vášho života.“

Čo robiť s tým, ak je jediný problém nedostatok času?

„6 známych a účinných cvikov spojených do celku som navrhol tak, aby cvičenie bolo úsporné na čas a zároveň efektívne pre celé telo. Cvičenie naozaj zaberie len 7 minút denne. Najefektívnejšie je, ak cvičíte ráno na lačný žalúdok, 20 - 30 minút pred raňajkami. Môžete však cvičiť kedykoľvek počas dňa, ale nie bezprostredne po jedle, a miestnosť vždy dobre vyvetrajte,“ odporúča ľudom, ktorí sa rozhodnú začať s jeho cvikmi. Ale upozorňuje, že kto si chce progresívne formovať svaly a naberať silu, potrebuje pochopiteľne prepracovanejší systém s postupným navyšovaním náročnosti. Tieto cviky sú minimum, ale predsa i tak, efektívna kombinácia cvikov pre skvalitnenie života. 

Aj tak málo stačí, aby sa vám časom telo odvďačilo lepšou pružnosťou svalstva a zvýšeným prílevom energie. Nedocielite s ním síce výsledky ako pri cvičení s väčším nárokom na čas alebo výživu, ale i tak môžete dosiahnuť významné pozitívne zmeny v prospech vášho zdravia, zlepšenia ohybnosti a zvýšenia fyzickej sily. „Následkom nesprávneho životného štýlu u ľudí dochádza k degenerácii organizmu. Svalstvo atrofuje a funkciu vnútorných orgánov narúšajú chorobné procesy,“ vysvetľuje Branislav.

Tak poďte na to!

Cviky od pána Branislava nájdete na ďalších stranách ►►►

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor