MENU
zdravy-zivot

Cvičíte, no priberáte? 4 vysvetlenia vedcov, TOTO ste netušili

Young,Beautiful,Woman,Wearing,Sportswear,Holding,Weighing,Machine,Stressed,And

Súvisiace témy

Zdravý život

Cvičíte, no priberáte? 4 vysvetlenia vedcov, TOTO ste netušili

Začali ste pravidelne behávať, potiť sa v posilňovni a šliapať do schodov? Ako je možné, že pritom nechudnete a dokonca ešte aj priberáte? Vedci majú biologické vysvetlenie.

Nadmerný príjem

Zrejme aj vám ako prvé napadlo, že zvýšený energetický výdaj môže sprevádzať aj zvýšený príjem. Skôr si dovolíte hamburger či hranolčeky, ak viete, že ste ich vopred vypotili. Ak je to váš prípad, nečudujte sa, že priberáte alebo nechudnete napriek cvičeniu. Sledujte, čo a koľko jete. Na príležitostnom maškrtení za odmenu nie je nič zlé. Časte prejedanie však pohybovo aktívna polhodina denne určite nevyváži.Zrejme aj vám ako prvé napadlo, že zvýšený energetický výdaj môže sprevádzať aj zvýšený príjem. Skôr si dovolíte hamburger či hranolčeky, ak viete, že ste ich vopred vypotili. Ak je to váš prípad, nečudujte sa, že priberáte alebo nechudnete napriek cvičeniu. Sledujte, čo a koľko jete. Na príležitostnom maškrtení za odmenu nie je nič zlé. Časte prejedanie však pohybovo aktívna polhodina denne určite nevyváži.
Zrejme aj vám ako prvé napadlo, že zvýšený energetický výdaj môže sprevádzať aj zvýšený príjem. Skôr si dovolíte hamburger či hranolčeky, ak viete, že ste ich vopred vypotili. Ak je to váš prípad, nečudujte sa, že priberáte alebo nechudnete napriek cvičeniu. Sledujte, čo a koľko jete. Na príležitostnom maškrtení za odmenu nie je nič zlé. Časte prejedanie však pohybovo aktívna polhodina denne určite nevyváži.
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Prečo ma kríže nezačnú bolieť hneď po väčšej fyzickej námahe?

Ľudské telo je nastavené tak, aby odolávalo rôznym ochoreniam spúšťaním obranných mechanizmov. Vďaka dobrej imunite nemusí každý ochorieť na chrípku či iné infekčné ochorenie. Podobné je to aj s pohybovým aparátom. Každý z nás má inú toleranciu na fyzickú záťaž či cvičenie, preto aj reakcie na ne sú veľmi individuálne. Dôležitým faktorom je aj aktuálny klinický nález chrbtice, od ktorého tiež závisí, či sa už vyčerpali kompenzačné mechanizmy a objaví sa bolesť, ktorá signalizuje, že niečo nie je v poriadku.

Predpokladám, že u vás už nastali nejaké zmeny na chrbtici a preto vás trápia problémy po záťaži. Keďže nemám bližšie údaje o vašom veku a zdravotnom stave, môžem vám len všeobecne odporučiť odborné vyšetrenie. Po ňom by mala nasledovať eliminácia rizikových a spúšťacích faktorov, ktoré vás znepokojujú, prípadne preliečenie a rehabilitácia.

čítať viac

Dcérka vykakala krvnú zrazeninu. Čo to je? Mám sa báť?

Prímes krvi v stolici môže a nemusí signalizovať závažný problém. Pri náleze krvi je vždy potrebné zhodnotiť celkový stav dieťa a hľadať ďalšie príznaky. Ak je prítomná krv v malom množstve na povrchu stolice, zvyčajne sa jedna o fisúru - drobnú trhlinu sliznice konečníka. Krv je vtedy jasno červená. Ak je stolica tmavá ide o natrávenú krv z horných častí tráviaceho traktu, prípadne prehltnutú krv pri ragádach na prsníku. Krv vo vnútri stolice môže byť následkom alergie na bielkovinu  kravského mlieka, ale aj následkom  krvácivej choroby novorodencov spôsobenej  nedostatkom vitamínu K. Ak má dieťa teplotu, krvavé hlieny v zelenej stolici môžu byť prejavom infekcie najčastejšie Campylobacter. Vo vašom prípade mohlo ísť o drobnú ragádu na prsníku u vás a dcérka s mliečkom vypila aj krv z poškodenej cievy.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor