MENU
zdravy-zivot

Cottage je SUPER diétny: 8 tipov na slano i na sladko. Z týchto nepriberiete!

Cottage,Cheese,And,Mint,In,A,Wooden,Bowl,On,An
Zdravý život

Cottage je SUPER diétny: 8 tipov na slano i na sladko. Z týchto nepriberiete!

Zdravý, diétny a pritom výživný! Syr cottage je súčasťou redukčných diét, ale i jedálnych lístkov silových športovcov. Pripraviť si ho viete takmer na sto spôsobov.

Kvalitný syr cottage má v 100 gramov len niečo cez 100 kcal a zároveň aspoň 11 gramov bielkovín. Na to, o akú diétnu potravinu ide, dokáže výborne nasýtiť a dodať telu dostatok bielkovín. Tie sú v priebehu chudnutia, ale aj pri budovaní svalovej hmoty nevyhnutné.

Pre porovnanie

Vedei ste, že 30% eidam má na 100 gramov asi 260 kcal, hermelín 310 a niva 380 kcal. Keď si teda dáte jeden cottage (200 g), dodáte telu 22 gramov bielkovín, a to pri iba 200 kcal. Ak si radšej doprajte krabičku hermelínu (120 gramov), dodáte telu tiež 22 gramov bielkovín, zároveň aj celých 370 kcal! Čo už je trochurozdiel. 

Cottage chutí na slano i na sladko. Máme pre vás niekoľko jednoduchých tipov, ako túto zdravú a telu prospešnú potravinu jesť.

Zdravé lievance 

Gourmet,Breakfast,-,Cottage,Cheese,Pancakes,,Syrniki,,Curd,Fritters,WithGourmet,Breakfast,-,Cottage,Cheese,Pancakes,,Syrniki,,Curd,Fritters,With
Zdroj: Shutterstock

Sú nenáročné a mimoriadne chutné.

Potrebujeme:

  • 100 g syra cottage
  • 1 vajce
  • 160 g mletých ovsenými vločiek
  • 1 lyžičku škorice
  • 1 lyžičku prášku do pečiva
  • 1 banán
  • 80 ml mlieka

Všetky ingrediencie rozmixujete dohladka. Opekajte na nepriľnavej panvici na strednom plameni zhruba 2 minúty z každej strany.

Pokračovať Ďalej (1/8)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mesačná dcérka dýcha nepravidelne, je to normálne?

Nemajte žiadne obavy, u mesačného aj staršieho bábätka je celkom normálne nepravidelné dýchanie počas spánku. Spánok má určité fázy. Keď bábätko zaspáva, očné viečka sa stále chvejú, nepravidelne dýcha. Je uvoľnené, občas sa mykne alebo sa smeje. Dostáva sa len do fázy ľahkého spánku. Ľahko sa prebudí. Ak budeme v uspávaní pokračovať, zistíme, že pravidelne a pokojne dýcha, má uvoľnené svaly, mykanie a naťahovanie sa vytratí. Bábätko prešlo do fázy hlbokého spánku, kedy ho môžeme uložiť do postieľky bez následného prebudenia.  Fáza hlbokého spánku trvá asi hodinu, ľahký spánok, ak prebehne nerušene, len 10 minút.

čítať viac

Zistili mi Crohnovu chorobu. Naozaj je to na celý život?

Áno, liečba Crohnovej choroby je celoživotná a patrí do rúk odborného lekára, ktorý ju podľa aktuálneho stavu riadi a upravuje. Nemusíte sa obávať, na Slovensku je na vysokej úrovni. Pacienti majú už okrem iného k dispozícii aj biologickú liečbu, ktorá výrazne zvyšuje ich šance na normálny život. Musíte však rátať s celoživotnou diétou.

Toto ochorenie spôsobuje zápal v stene tráviacej sústavy. Postihnutá môže byť ktorákoľvek jej časť- vrátane tenkého alebo hrubého čreva, dutiny ústnej, pažeráka a žalúdka. Prejavuje sa najmä hnačkami, niekedy krvavými, a bolesťami brucha. Príznaky sa objavujú aj v ďalších častiach tela: oči - začervenanie a svrbenie, ústa -rany, kĺby - opuch a bolesť, koža - opuchy a iné poškodenia, kosti - osteoporóza, obličky - kamene, pečeň - hepatitída a cirhóza, ale len zriedkavo. Postihnuté môžu byť všetky vrstvy čreva. Úseky zdravého čreva sa môžu striedať s chorými časťami. Ide o takzvané „preskočené“ oblasti. Naproti tomu ulcerózna kolitída sa rozširuje rovnomernejšie a súvislejšie a ovplyvňuje len povrchové vrstvy hrubého čreva. Crohnovu chorobu má v Európe asi milión ľudí. Môže sa vyvinúť v akomkoľvek veku, ale najčastejšie sa začína v období od 15 do 25 rokov. Rovnako postihuje mužov aj ženy. V posledných rokoch sa rozšírila, no príčinu tohto rozšírenia zatiaľ nepoznáme.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor