MENU
zdravy-zivot

Čo sa stane s vaším telom, ak začnete jesť pravidelne banány?

Banán je nielen chutný ale aj veľmi zdravý.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Čo sa stane s vaším telom, ak začnete jesť pravidelne banány?

Patria k najobľúbenejším druhom ovocia. Banány sú chutné a plné živín. Prečo sa ich oplatí zaradiť do jedálneho lístka?

Pridať si ich môžete do kaše, smoothie alebo ako základ chutných lievancov na raňajky. Začleniť banány do jedálneho lístka je naozaj jednoduché a chutné!  Viete, čo sa stane, ak začnete jesť pravidelne?  Aké zdravotné benefity prinášajú a čo sa stane, ak ich začnete jesť pravidelne?  

Podľa harvardskej univerzity vám konzumácia banánov môže pomôcť s tlakom. Jeden Jeden obsahuje približne 420 mg draslíka, ktorý napomáha znižovať vysoký krvný tlak, ale to nie je všetko. 

Proti nadváhe 

Banány obsahujú množstvo vlákniny. Vďaka tomu sa po ich konzumácii budete cítiť viac plní a nebudete mať potrebu jesť viac. Ďalej tiež obsahujú druh škrobu, ktorý znižuje chuť do jedla, znižuje hladinu cukru v krvi a zvyšuje citlivosť vášho tela na inzulín.

Okrem toho vás môžu ochrániť pred anémiou. Ide o ochorenie, ktoré vzniká v dôsledku zníženého počtu červených krviniek v tele. Banány obsahujú veľké množstvo železa, ktoré stimuluje ich tvorbu a pomáha znížiť riziko tohto ochorenia.

Anketa
Koľko banánov zjete vy?
Pokračovať Ďalej (1/2)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor