MENU
zdravy-zivot

Čo sa stane, ak začnete piť pravidelne pohár TEPLEJ vody?

Pohár teplej vody dokáže divy.

Súvisiace témy

Zdravý život

Čo sa stane, ak začnete piť pravidelne pohár TEPLEJ vody?

Neviete si predstaviť piť teplú vodu? Pre telo to má však pár úžasných benefitov!

Máte radi len studenú vodu? Možno by ste mali prehodnotiť svoj prístup. Pitie vlažnej vody prináša telu niekoľko výhod. O aké konkrétne ide? 

Lepšie trávenie

Pohár vlažnej vody po jedle môže pomôcť v procese trávenia, pomáha takpovediac "rozobrať" jedlo v žalúdku. Teplá voda tiež lepšie spláchne staré jedlo, ktoré vám ostalo v zažívacom trakte, hrubé črevo sa vyčistí a vyprázdni. Vlažná voda vie zabrániť aj hnačke či zápche.

Väčší smäd, hoci pijete dosť, môže byť signálom začínajúcej cukrovky.Väčší smäd, hoci pijete dosť, môže byť signálom začínajúcej cukrovky.
Zdroj: Shutterstock

Rýchlejší metabolizmus

Pohár teplej vody si dajte nielen po jedle, ale aj na lačno pred raňajkami. Podporí a zrýchli metabolizmus. Uľaví aj ľuďom, ktorí trpia bolesťami žalúdka. Teplá voda pomáha zmierňovať bolesti a kŕče počas menštruácie. 

Článok pokračuje na ďalšej strane...

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám cystu na vaječníkoch, ktorú vraj stačí sledovať. O čo ide?

Problematika cýst vaječníkov je komplikovanejšia, ako sa možno zdá, nakoľko vo vaječníku môže vznikať, v porovnaní s inými orgánmi, veľké množstvo rôznych nádorov. Jednak sú to nepravé nádory vaječníka, takzvané retenčné cysty, častá je folikulárna cysta, ďalej luteálna, korpusluteálna,  endometroidná a parovariálna cysta.

Cystickú zložku majú často aj benígne, teda nezhubné nádory. V prípade, že pacientka je vo fertilnom veku, teda máva pravidelné menštruácie, pomerne častá je folikulárna cysta, ktorá vzniká z neprasknutého folikulu. Pacientka väčšinou nemá žiadne ťažkosti a cysta sa diagnostikuje pri preventívnej gynekologickej prehliadke. Väčšinou si nevyžaduje liečbu a ultrazvuková kontrola sa odporúča po 2-3 mesiacoch.

Pri diagnostikovaní patologického nálezu, respektíve zistení odchýlky od normy, lekár vysvetlí pacientke o aký problém ide a aké sú možnosti riešenia. Ak pacientke nie je niečo jasné, je potrebné pýtať si vysvetlenie od lekára, ktorý ju vyšetril. Je to nepochybne lepšie, ako neskôr hľadať odpovede na internete. Tie môžu byť nepresné a na niektorých fórach až zavádzajúce.

čítať viac

Trápi ma krvácanie ďasien, môžem ísť na dentálnu hygienu?

V prípade, že máte paradentózu, mali by ste chodiť na dentálnu hygienu pravidelne. Je to veľmi dôležitá súčasť jej liečby. Na dentálnej hygiene vám dôkladne zuby vyčistia, poradia, akou technikou ich doma čistiť, ako sa o ne starať, prípadne aké preparáty používať. Určite neváhajte a vyhľadajte dentálnu hygieničku čo najskôr.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor