MENU
zdravy-zivot

Náramok na ruke dokáže TAKTO zmeniť negatívne naladenie

Šíriť okolo seba negatívnu náladu nie je dobré.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Náramok na ruke dokáže TAKTO zmeniť negatívne naladenie

Máte sami zo seba občas zlý pocit, že priveľa frflete? Idete s tým na nervy druhým, alebo niekedy aj sami sebe? Nie je veľký problém to zmeniť! Teda, ak mate chuť.

Každý potrebuje z času na čas zhodiť zo seba napätie. Ale nutkavé frflanie môže negatívne ovplyvniť vašu náladu a obťažovať ľudí okolo vás . Na druhej strane, posťažovanie sa strategicky a s mierou nám môže pomôcť dostať sa k správnym riešeniam a dosiahnuť požadované výsledky.

Zistite, ako obmedziť zbytočné frflanie a ponechať si len tie užitočné sťažnosti. Do troch týždňov z vás môže byť nový človek!

Počas prvého týždňa sa pozorujeme

Začnite počúvaním seba, keď sa sťažujete. Čo spúšťa vaše myšlienky? Komu ich oznamujete? Jednou z techník, ktoré vám pomôžu uvedomiť si, ako veľmi sa sťažujete, je nasadiť si náramok na jedno zápästie a pri každom sťažovaní si ho prehodiť na druhú ruku.

Každú sťažnosť si tiež môžete zapísať do poznámkového bloku s podrobnosťami o tom, komu ste sa sťažovali a o vašej nálade predtým aj potom. Na konci týždňa si prezrite zoznam a pokúste sa pochopiť, ktoré témy vás najviac ovplyvňujú a podnecujú k frflaniu.

Druhý týždeň sa učíme

Sťažujeme sa z dvoch rôznych dôvodov: aby sme si uľavili alebo aby sme našli riešenie. Cieľom je odstrániť prvý scenár, teda frflanie len pre uľavenie si.

Oddeľte tieto dva dôvody vo svojom zozname pomocou rôznych farebných ceruziek. Potom sa pokúste zdržať tých sťažností, u ktorých budete mať pocit, že ide len o to, aby ste si vyventilovali hnev. Ak si nemôžete pomôcť, zafrflite si napríklad na notebooku namiesto toho aby ste zaťažovali priateľov, rodinu alebo partnera.

Tretí týždeň konáme

Teraz sa môžete uistiť, že sa sťažujete nie pre samotne frflanie ale len preto, aby ste dosiahli výsledok. Premýšľajte o tom, čo chcete dosiahnuť, keď sa sťažujete. Premýšľajte o ideálnom riešení vášho problému, a ak vás žiadne nenapadá, zapíšte si ho do zápisníka. A pohľadajte osobu, ktorá vám môže  na základe svojich schopností pomôcť. Takže napríklad namiesto toho, aby ste pílili uši synovi, že vám nefunguje niečo v mobile, zavolajte na zákaznícky servis a vyriešte to.

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Zápal a hnis po tetovaní? Návšteva odborníka je na mieste

Nepíšete, aké veľké je tetovanie, akou metódou a akými chemikáliami vám ho spravili, ani a za aký čas sa dostavil  zápal a hnisanie. Neviem, či neprichádzate v práci alebo inde do styku s chemikáliami, mechanickým dráždením, nečistotami.

Môže ísť o infekciu zanesenú priamo pri tetovaní alebo pri nesprávnom ošetrovaní a následnom domácom zanesení infekcie. Samozrejme, nedá sa vylúčiť ani možná alergia na použitú farbu pri tetovaní. Odporúčam vám navštíviť čo najskôr dermatológa.

čítať viac

Čo znamenajú výsledky môjho gynekologického vyšetrenia?

Z uvedených informácii by som doporučila superkonziliárne ultrazvukové vyšetrenie a tiež by som zvážila MRI malej panvy.

Pri zvýšenom ROMA indexe, je potrebná obozretnosť, nakoľko môžu znamenať aj abnormálne zmeny v bunkách.

Povieme si o tom niečo bližšie. Onkomarkery sú substancie prítomné v tele, ktoré sú produkované nádorovými bunkami alebo aj bežnými bunkami organizmu ako reakcia na prítomnosť nádoru. Vznikajú v dôsledku vzniku a vývoja malígneho procesu. Ak je hodnota onkomarkerov nízka, nie vždy to zaručuje neprítomnosť nádorových zien . Vo všeobecnosti však platí, že pri benígnom ochorení sú zýšené koncentrácie onkomarkera len prechodné, naopak pri malígnych stavoch dlhodobejšie alebo stúpajú. Tu je dôležitou premonnou čas, ten je prognostickým ukazovateľom v priebehu ktorého sa koncentrácia markera zdvojnásobí.

HE4 je Humánny epididymálny proteín 4, ktorý sa vylučuje do krvi a patrí do skupiny proteínov s najvyššou senzitívnosťou na detekciu ovariálneho karcinómu v porovnaní s inými markermi, a to predovšetkým v štádiu I.

ROMA index nám signalizuje riziko prítomnosti epiteliálneho ovariálneho karcinómu.  Ide o algoritmus, ktorý vychádza z hodnôt HE4 a CA 125. Keďže u Vás  bol zvýšený HE4 automaticky to koreluje s vyšším Roma indexom. Celkovo sa tieto hodnoty u nás posudzujú na základe menopauzálneho stavu ženy a to nasledovne:

Premenopauzálne ženy:
ROMA > 11,4%: vysoké riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu
ROMA < 11,4%: nízke riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu

Postmenopauzálne ženy:
ROMA > 30%: vysoké riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu
ROMA < 30%: nízke riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor